Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » Zaokrouhlení celkové částky faktury

#1 2012-10-15 15:40:54

Adrijana
Člen/ka

Zaokrouhlení celkové částky faktury

Dobrý den paní Zdeno, chtěla bych se Vás zeptat, stalo se mi, že jsem vystavila fakturu na částku 1148,50 Kč a zákazník mi zaplatil na běžný účet částku 1150 Kč. Prosím Vás, jak postupujete vzhledem k DPH? A ještě jeden dotaz mám v této souvislosti: lze vystavit fakturu, když se dohodnu se zákazníkem na určitou částku, třeba 10000 Kč, tak, že vypočtu daň z 10000 Kč? Nebo musím vždy fakturu vystavovat a začínat základem daně (za jednotku), vypočítat daň a celkovou částku mi zákazník uhradí? Děkuji Vám moc za odpověď. Adrijana

Offline

 

#2 2012-10-15 21:51:45

Zdena
Moderátorka

Re: Zaokrouhlení celkové částky faktury

Dobrý večer, paní Adrijano,

přeplatek bych zaúčtovala do výnosů jako haléřové vyrovnání (648) a DPH bych neřešila.

Pokud se zákazníkem sjednáte cenu včetně daně, tak vypočítáváte daň shora, tedy z celkové ceny. Upravuje § 37/2 ZDPH.

Offline

 

#3 2012-10-15 22:44:23

Adrijana
Člen/ka

Re: Zaokrouhlení celkové částky faktury

Zdena napsal(a):

Dobrý večer, paní Adrijano,

přeplatek bych zaúčtovala do výnosů jako haléřové vyrovnání (648) a DPH bych neřešila.

Pokud se zákazníkem sjednáte cenu včetně daně, tak vypočítáváte daň shora, tedy z celkové ceny. Upravuje § 37/2 ZDPH.

Paní Zdeno, moc děkuji za odpověď. Zapomněla jsem uvést, že vedu daňovou evidenci. V programu mi umožňuje uvést toto vyrovnání do kolonky ostatní. Chápu to tak dobře, že toho hal. vyrovnání se mi projeví pouze v dani z příjmu. Děkuji za odpověď.

Offline

 

#4 2012-10-15 22:50:01

Zdena
Moderátorka

Re: Zaokrouhlení celkové částky faktury

Ano, projeví se pouze v dani z příjmů, dejte to do daňových příjmů do kolonky ostatní.

Offline

 

#5 2012-10-16 19:22:32

Adrijana
Člen/ka

Re: Zaokrouhlení celkové částky faktury

Zdena napsal(a):

Ano, projeví se pouze v dani z příjmů, dejte to do daňových příjmů do kolonky ostatní.

Paní Zdeno, moc Vám děkuji za radu. Adrijana

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » Zaokrouhlení celkové částky faktury

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB