Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-10-05 11:31:19

Slávka
Člen/ka

Zdan. příjem - bonus za platbu u obchodníka

Jsem FO, uplatňuji výdaje procentem z příjmu. Ve výpisech  Komerční banky se mi objevují příjmy - vrácení poplatku za výběr z ATM (před vrácením to byl výdej - poplatek) a nyní se objevují ve výpisech KB příjmové malé částky s popisem "bonus za výběr u obchodníka". Je vrácení poplatku a bonus za výběr u obchodníka zdanitelný příjem. Jak jsem už zmínila, uplatňuji výdaje procentem - tak asi ano. Děkuji moc za radu.

Offline

 

#2 2012-10-06 23:05:51

Zdena
Moderátorka

Re: Zdan. příjem - bonus za platbu u obchodníka

Považovala bych za snížení bankovních poplatků, tedy výdajů, nikoliv za příjem.

Offline

 

#3 2012-10-08 11:40:48

Slávka
Člen/ka

Re: Zdan. příjem - bonus za platbu u obchodníka

To vrácení snížení bankovních poplatků ano, ale ten bonus mi spíše připadá jako příjem. Jinak moc děkuji za odpověď.

Offline

 

#4 2012-10-08 12:19:16

Zdena
Moderátorka

Re: Zdan. příjem - bonus za platbu u obchodníka

Bonus je příjem, ale sama píšete, že se jedná o malé částky. Zkuste si je sečíst za rok a propočítat, zda vám vůbec ovlivní základ daně, který se zaokrouhluje na stokoruny dolů. Pokud ano, a základ daně bude o stovku vyšší, tak to znamená o 15,- Kč vyšší daň a tu vám FÚ nedoměří.

Offline

 

#5 2012-10-09 15:07:36

Slávka
Člen/ka

Re: Zdan. příjem - bonus za platbu u obchodníka

Děkuji za odpověď.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB