Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » Mohu trvat na přenesení daňové povinnosti, nebo je to na benefolenci?

#1 2012-08-23 20:53:10

Gooo
Člen/ka

Mohu trvat na přenesení daňové povinnosti, nebo je to na benefolenci?

Dobrý den
Prosím o radu ohledně DPH a přenesení platby této dle §92a Zákona o DPH (přenesení daňové povinnosti).

Vyrábím ocelové prvky na stavby (zábradlí, dveře, stříšky...) a primárně fakturuji stavebním firmám. Letošní rok využívám zmíněný paragraf a při fakturaci vypisuji ido platebního příkazu pouze částku bez DPH s tím, že DPH doplatí druhá strana.
Mohu tento postup požadovat i u svých dodavatelů? Nyní mám zaplatit fakturu za žárové zinkování v řádu desítetc korun, takže by mi vyhovovalo když nebudu DPH platit a i zinkovna vydá fakturu s tímto paragrafem. Zinkovnu jsem o to požádal a vyslech jsem si několik důvodů, proč to bude problém.

Děkuji

Offline

 

#2 2012-08-23 23:49:00

Zdena
Moderátorka

Re: Mohu trvat na přenesení daňové povinnosti, nebo je to na benefolenci?

K uplatnění režimu přenesení daňové povinnosti nestačí, že ocelové prvky na stavby vyrábíte, vy je musíte dodat i s montáží.

Od dodavatelů, kteří se nijak nepodílejí na stavebních pracích (např. pouze prodají nebo v dílně opracují materiál), nemůžete požadovat uplatnění režimu přenesení daňové povinnosti.

Offline

 

#3 2012-08-24 09:54:08

Gooo
Člen/ka

Re: Mohu trvat na přenesení daňové povinnosti, nebo je to na benefolenci?

Škoda, ale děkuji za odpověď.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » Mohu trvat na přenesení daňové povinnosti, nebo je to na benefolenci?

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB