Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-07-31 00:38:14

slunečnice 31
Člen/ka

Bezplatná kamarádská výpomoc

Kamarádka vlatní obchod s dětským zbožím, ve kterém sama osobně pracuje. Náhle jí onemocněla matka a potřebovala by na 3 dny zastoupit.
Je nějak právně možné, abych jí v tomto obchodě bezúplatně na tyto dny vypomohla? Že bych tam byla ty 3 dny místo ní? Nejedná se mi o žádnou dohodu o provedení práce ani o pracovní činnosti.
Nechtěla bych po ní žádné peníze, jen prostě bezplatná kamarádská výpomoc.
Pokud by to bylo možné, je třeba sepsat mezi sebou nějakou písemnou dohodu, nebo by stačila dohoda ústní?

Offline

 

#2 2012-08-02 07:20:20

JANAA
Člen/ka

Re: Bezplatná kamarádská výpomoc

Jste kamarádky, ne, tož se postavte za pult a prodávejte... a dělejte jakoby nic... Jana

Offline

 

#3 2012-08-03 09:46:51

slunečnice 31
Člen/ka

Re: Bezplatná kamarádská výpomoc

To sice dělat můžeme, ale pochybuji, zda by případné kontrole toto stačilo!

Editoval slunečnice 31 (2012-08-03 09:47:11)

Offline

 

#4 2012-08-03 10:27:32

Zdena
Moderátorka

Re: Bezplatná kamarádská výpomoc

Toto by případné kontrole nestačilo. Jestliže nechcete uzavřít žádnou oficiální smlouvu či dohodu, tak asi bude nejlepším řešením, když kamarádka svůj krámek na 3 dny zavře.

Offline

 

#5 2013-12-04 11:00:26

cacenka
Člen/ka

Re: Bezplatná kamarádská výpomoc

Dobry den, chtela bych se zeptat, kamarádka mi nabídla výpomoc, bezuplatnou. Pomáhala bych ji s ucetnictvim
. Za odmenu bych obdržela danove a ucetni poradenství (vzdělávání se). Kamarádka je podnikající FO, ja jsem v zamestnaneckem poměru. Zadnou dohodu ci smlouvu mezi sebou uzavřenu mit nebudeme. Je to takto mozne? Ci musíme vse nejak ošetřit. Penize mi opravdu davat nebude. Dekuji za rady.

Offline

 

#6 2013-12-17 10:43:59

ivzez
Člen/ka

Re: Bezplatná kamarádská výpomoc

cacenka napsal(a):

Dobry den, chtela bych se zeptat, kamarádka mi nabídla výpomoc, bezuplatnou. Pomáhala bych ji s ucetnictvim. Za odmenu bych obdržela danove a ucetni poradenství (vzdělávání se). Kamarádka je podnikající FO, ja jsem v zamestnaneckem poměru. Zadnou dohodu ci smlouvu mezi sebou uzavřenu mit nebudeme. Je to takto mozne? Ci musíme vse nejak ošetřit. Penize mi opravdu davat nebude. Dekuji za rady.

Není to takto možné.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB