Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-06-21 11:59:44

Monika26
Člen/ka

pokladní kniha

Dobrý den ráda bych se zeptala když budu zařizovat podnik a budu si vést pokladní knihu musím si koupit vyloženě (pokladní knihu) ,nebo si můžu udělat v sešitě ,když si napíši kolonky výdaje ,tržba zůstatek?stačilo by to nebo se musí ještě něco připsat?a taky bych chtěla poradit jestli se do knihy zapisuji výdaje ,které zaplatím na faktuře nebo jestli musím k té ceně už připočítat přirážku v % a zapsat s přirážkou?může te mi prosím poradit jak si mám vést pokladní knihu moc děkuji za odpověď.

Offline

 

#2 2012-06-21 18:27:00

Zdena
Moderátorka

Re: pokladní kniha

Pokladní knihu si můžete vést v sešitě. Zavedla bych kolonky pro datum, číslo dokladu a text (obsah zápisu). Do pokladní knihy zapisujete skutečné pohyby peněz. Vzor pokladní knihy najdete například zde: http://praha.zeleni.cz

Pokud se ptáte na vedení daňové evidence (nikoliv pokladní knihy) tak ukázky evidence najdete zde:
http://www.jakpodnikat.cz/neplatce-dph-navod.php

Offline

 

#3 2012-06-22 13:42:29

Monika26
Člen/ka

Re: pokladní kniha

Moc děkuji za odpověď prosím Vás mohla bych se ještě zeptat když vlastně převedu konečný zůstatek do dalšího měsíce jak si mám udělat výplatu a kolik nechat do dalšího měsíce na zboží?omlouvám se za takové otázky ale chtěla bych být informovaná a vědět jak to chodí? moc děkuji  za odpověď

Offline

 

#4 2012-06-24 23:02:40

Zdena
Moderátorka

Re: pokladní kniha

Jestliže vybíráte z pokladny nějaké peníze, tak to zapíšete do pokladní knihy jako výdaj. Textem přiblížíte, za co ten výdaj byl.

Jste si jistá, že chcete vést pokladní knihu? Nebo začínáte podnikat a nevíte, jak vést daňovou evidenci?

Offline

 

#5 2012-06-25 19:38:14

Monika26
Člen/ka

Re: pokladní kniha

Začínám a chtěla bych vědět co si vlastně mám teda založit, abych měla vše v pořádku a pod kontrolou! můžete mi prosím poradit? děkuji

Offline

 

#6 2012-06-26 23:46:33

Zdena
Moderátorka

Re: pokladní kniha

Jestli Vám nevyhovuje žádná z ukázek daňové evidence, na které jsem odkazovala, tak si kupte v papírnictví peněžní deník. Pokud nejste plátcem DPH, tak deník pro neplátce.

Daňová evidence nemá žádná pevná pravidla. Měla byste vést evidenci o příjmech a výdajích a to tak, abyste byla schopna stanovit základ daně z příjmů. Dále byste měla vést evidenci o majetku a závazcích. Zkuste pročíst stránky zde: http://www.jakpodnikat.cz/danova-evidence.php

Nemusíte (ale můžete) sledovat pohyb hotovosti ani pohyby finančních prostředků na běžném účtu. Stačí mít podchycené příjmy a výdaje, které ovlivní daň z příjmů. U daňových výdajů bysteměla mít podloženo (pokladním dokladem nebo výpisem z účtu), že jste uskutečnila platbu.

Psala jste o výplatě. Živnostník si žádnou výplatu nedává. Peníze jsou jeho a může si je kdykoliv vzít pro osobní potřeby. Výběr peněz pro osobní potřebu je výdajem, který neovlivní základ daně.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB