Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-05-10 09:14:33

mišpulín
Člen/ka

DPH při přepravě na Slovensko

Dobrý den paní Zdeno, vystavuji fakturu na přefakturaci přepravy.
Naše firma (plátce v ČR) prodává své výrobky z ČR na Slovensko pro firmu ze Slovenska (plátce) - fakturuji vždy dle par.64 a to i když mám na této faktuře rovnou přidanou přepravu.
Ale nyní jsme vystavily fa. na výrobky dříve (na přání zákazníka) a přepravu budu fakturovat až nyní. Jde mi o to jaký par. uvádět na faktuře, pokud vystavuji přefakturaci z ČR na Slovensko - jde o osvobození dle par.10??? - My máme přijatou fakturu na přepravu od českého přepravce samozřejmě s DPH, jelikož on přepravuje z ČR pro českého plátce. Pokud tedy budu osvobozovat - pak tedy přefakturováván cenu bez DPH? Děkuji

Offline

 

#2 2012-05-10 09:27:12

mišpulín
Člen/ka

Re: DPH při přepravě na Slovensko

Paní Zdeno, ještě se v tom hrabu a našla jsem par. 9/1 - mohu takto?

Offline

 

#3 2012-05-11 00:01:23

Zdena
Moderátorka

Re: DPH při přepravě na Slovensko

Pokud fakturujete přepravu zvlášť, tak bych uplatnila § 9/1 ZDPH (§ 10 se týká služeb spojených s nemovitostí). Fakturace bez DPH, do přiznání na ř. 21, do SH pod kódem 3.

Offline

 

#4 2012-05-11 12:39:59

mišpulín
Člen/ka

Re: DPH při přepravě na Slovensko

Děkuji mnohokrát

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB