Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-05-07 09:34:30

2718
Člen/ka

kapesné pro OSVČ

Dobrý den,
našel jsem v diskusním foru následující dotaz a odpověď:

#1 2008-09-16 14:08:37

Jarča
    Host

Stravné a kapesné OSVČ při zahr. cestě

Dobrý den, jsem OSVČ a jezdím pracovně 3-4 ročně do Rakouska. Do výdajů si dávám doklady za ubytování a stravné. Mám také nárok na kapesné, ale nevím, kolik a jak ho mám zaúčtovat, když nemám doklad na eura. Mohu to přepočítat na Kč. Pokud ano, kursem  platným 1. den cesty (nákup valut nebo střed, nevím si rady). Děkuji předem za radu.

#2 2008-09-17 00:01:35

Zdena
    Moderátorka


Re: Stravné a kapesné OSVČ při zahr. cestě

Do výdajů si můžete uplatnit kapesné ve výši 40% stravného. Stravné i kapesné se přepočítává na Kč kurzem devizového trhu ČNB platným v den nástupu pracovní cesty. Žádný doklad o nákupu EUR nepotřebujete.


Prosím o zprávu, zda je možné při účtování zahraniční služební cesty zahrnout i v roce 2012 do vádajů kapesné (ve výši 40% stravného - je závislé na konkrátním stravném pro ten který účtovaný den?).
Děkuji
Tonda

Offline

 

#2 2012-05-07 23:42:00

Zdena
Moderátorka

Re: kapesné pro OSVČ

Ano, i v roce 2012 je možné uplatnit ve výdajích kapesné až do výše 40% stravného. Kapesné je závislé na výši stravného, které vypočítáte podle délky pobytu mimo území ČR.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB