Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » Podnikání
  •  » Anonymita-offshore, danění, ŽL vs založení firmy - dotaz amatéra

#1 2008-08-13 09:25:05

wdc
Člen/ka

Anonymita-offshore, danění, ŽL vs založení firmy - dotaz amatéra

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na pár otázek zde diskutujících:

U nás je třeba mít živnostenský list aby člověk mohl začít podnikat (vyvíjet dlouhodobou činnost pro dosažení zisku).
vzniká zápis do obchodního rejstříku..
Z toho pro mě nevyplývají žádné povinnosti.. ŽL mi slouží jako povolení pro případné podnikání.
Jakmile tedy začnu podnikat, jak je třeba odvádět daně? kdy, jak co je třeba?
Co je ještě třeba zařídit/platit?

jak se platí pojištění?

--

Moc by mě zajímalo jaký je rozdíl mezi živností a založením firmy??
jaké závazky a možnosti vyplývají ze založení firmy?

Existuje možnost založit firmu v "daňovém ráji" - offshore společnost. Myslím že se jí říká ltd nebo llc. Pokud takovou společnost založím. Znamená to pro mě že se stanu právnickou osobou a budu platit daň z příjmu do ciziny.. co ještě jiného budu platit? Mám poté nějaké povinosti platby do česka? pojištění...?

Myslím že to jsou moc zajímavé otázky a doufám že někdo alespoň z části odpoví.

děkuji

Editoval wdc (2013-04-25 19:02:18)

Offline

 

#2 2008-08-13 22:39:59

Re: Anonymita-offshore, danění, ŽL vs založení firmy - dotaz amatéra

Ta otázka je postavená na hlavu. Chcete podnikat, nebo hledáte možnosti, jak ošulit stát?

Offline

 

#3 2008-08-15 08:49:32

wdc
Člen/ka

Re: Anonymita-offshore, danění, ŽL vs založení firmy - dotaz amatéra

samozřejmě podnikat a chci vědět co vše jsem povinen platit a co by bylo pro mě nejvýhodnější.

Offline

 

#4 2008-08-16 13:55:27

Re: Anonymita-offshore, danění, ŽL vs založení firmy - dotaz amatéra

Pokud nejste cizinec, nezapisujete se okamžikem získání ŽL do obchodního rejstříku. Možná jste si to spletl s živnostenským rejstříkem?

Povinností běžného živnostníka opravdu není zase tak mnoho, pokud tedy nebudete plátcem DPH, to začne šikana :)

Tady na webu Jakpodnikat.cz jsou všechny potřebné informace, jak začít podnikat.

Ohledně offshore máte nepřesné informace, britské Ltd. je v zásadě totéž, co naše S.R.O. a americké LLC bych přirovnal k našemu V.O.S.

V klasických offshore destinacích se zakládají tzv. IBC, které mohou mít jakoukoli koncovku, třeba i Ltd., někde povolují i s.r.o.

Váš dotaz je za milión :)

Offline

 

#5 2013-04-25 17:26:01

sonty
Člen/ka

Re: Anonymita-offshore, danění, ŽL vs založení firmy - dotaz amatéra

Konkrétní název formy společnosti se liší "kus od kusu", resp. jurisdikci od jurisdikce. Na Kypru je to Private Company Limited by Shares, na Belize International Business Company, v Lucembursku S.A.R.L. (Société à Responsabilitée Limitée), případně S.A. (Société Anonyme). Prakticky vždy se však jedná o analogii s Ltd./s.r.o. Celkem pěkné srovnání je na www.trustservices.cz/cz/jurisdikce/. i když si nejsem jist, zda bych do daňových rájů zahrnul zrovna Českou republiku :D:D:D

Offline

 

#6 2013-04-25 19:05:57

wdc
Člen/ka

Re: Anonymita-offshore, danění, ŽL vs založení firmy - dotaz amatéra

:D jj, rájem bych to také nenazýval..

Č.antiúředník píše že v offshore destinaci je možné zlaožit i s.r.o... znamená to, že když si ji tam založím tak budu povinovaný daněmi pouze té offshore destinaci a v česku nemusím být podnikatel ani firma?

Offline

 

#7 2013-05-14 11:13:54

sonty
Člen/ka

Re: Anonymita-offshore, danění, ŽL vs založení firmy - dotaz amatéra

wdc napsal(a):

:D jj, rájem bych to také nenazýval..

Č.antiúředník píše že v offshore destinaci je možné zlaožit i s.r.o... znamená to, že když si ji tam založím tak budu povinovaný daněmi pouze té offshore destinaci a v česku nemusím být podnikatel ani firma?

Záleží, zda má ČR s danou zemí dohodu o zamezení dvojího zdanění. Máš na mysli nějakou konkrétní destinaci?

Offline

 

#8 2013-05-14 14:09:09

wdc
Člen/ka

Re: Anonymita-offshore, danění, ŽL vs založení firmy - dotaz amatéra

Zde země se zamezením dvojího zdanění: http://www.businessinfo.cz/cs/clanky/pl … -7201.html
Ještě kde založit to s.r.o..? Stále ale musím být v česku podnikatel a podávat daňové přiznání zde?

Offline

 
  • Index
  •  » Podnikání
  •  » Anonymita-offshore, danění, ŽL vs založení firmy - dotaz amatéra

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB