Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-04-10 19:14:01

simmka
Člen/ka

vyúčtování daně ze závislé činnosti

Teď jsem zjitila, že v září 2011 nebyla strhnuta a zaplacena zálohová daň 160 ,-
to strhnu teď v březnu 2012
a zaznamenám to potom to vyúčtování daně ze závislé činnsoti 2012 ve sloupci č. 7 a vyplním přílohu č. 3

narazila jsem v pokyne pro rok 2011 na jednu poznámku ke sloupci č. 6 a 7 = že opravy je nutné provést dodatečné vyúčtování daně ze závislé činnosti

takže to nebudu zaznamenávat ve vyúčtování 2012 a musím podat dodatečné vyúčtování daně ze závislé činnosti 2011? jak mám správně postupovat?
děkuji za odpověď

Offline

 

#2 2013-01-30 18:12:06

jaromira
Člen/ka

Re: vyúčtování daně ze závislé činnosti

Dobrý večer, prosím Vás, jestliže jste provedli bývalému zaměstnanci v 02/ 2012 RZD ( ukončení PP 08/2011, odchod do star.důchodu) , uvádíte jej do počtu zaměstnanců v tabulce 05, str.1 Vyúčtování ?

Díky

Offline

 

#3 2013-01-30 18:22:32

JANAA
Člen/ka

Re: vyúčtování daně ze závislé činnosti

Dobrý večer, paní Jaromíro, osobně  bych neuváděla, ale uvidíme co názor paní Zdeny, ještě jsem se s odchodem do důchodu nesetkala. Jana

Offline

 

#4 2013-01-30 18:46:05

Zdena
Moderátorka

Re: vyúčtování daně ze závislé činnosti

Také bych neuváděla. V pokynech nám říkají, že máme uvést počet zaměstnanců s příjmy podle § 6 ZDP. S bývalým zaměstnancem už nemáte uzavřený pracovně právní vztah, takže jej nepovažuji za zaměstnance.

Offline

 

#5 2013-01-30 19:13:19

JANAA
Člen/ka

Re: vyúčtování daně ze závislé činnosti

Paní Zdeno, jste úžasná, jak z Vás hned "vypadne" číslo paragrafu, všem pěkný večer, Jana

Offline

 

#6 2013-01-31 17:58:08

jaromira
Člen/ka

Re: vyúčtování daně ze závislé činnosti

Paní Zdeno a paní JANO, moc Vám oběma děkuji za názory.

Přeji pěkný večer.

Offline

 

#7 2013-01-31 18:00:57

jaromira
Člen/ka

Re: vyúčtování daně ze závislé činnosti

Ještě k tomu doplním : automaticky jsem taky psala počet "bez", ale můj program mi uvedl včetně tohoto bývalého zaměstnance, u kterého jsem jen prováděla RZD, tak mě to zmátlo.

Offline

 

#8 2013-02-01 06:36:19

JANAA
Člen/ka

Re: vyúčtování daně ze závislé činnosti

Paní Jaromíro, taky to tak občas mám, že mne program tlačí do něčeho, co se mi nezdá, a pak mám nad čím přemýšlet. Mějte pěkný den, Jana

Offline

 

#9 2013-02-01 20:03:44

Zdena
Moderátorka

Re: vyúčtování daně ze závislé činnosti

Už Vám někdy někdo kontroloval správnost vykázaného počtu zaměstnanců? Hrozí za nesprávně vykázaný počet zaměstnanců nějaký finanční postih? Jestliže si na obě otázky odpovíte NE, tak asi nemá smysl si s tím lámat hlavu. Jsou i příjemnější věci, nad kterými se dá přemýšlet:-)

Offline

 

#10 2013-02-01 20:09:59

JANAA
Člen/ka

Re: vyúčtování daně ze závislé činnosti

Paní Zdeno pěkný večer, sedám na zadek, Váš neobyčejný selský rozum nemá hranic....fakt přemýšlím občas nad nepodstatným. Nevím jestli je  to
k smíchu či k pláči.  Jana

Offline

 

#11 2014-03-05 22:54:54

jedle
Člen/ka

Re: vyúčtování daně ze závislé činnosti

Prosím o radu...
Zaměstnanec v osobním bankrotu, při  ročním zúčtovaní daně ze závislé činnosti vyšel přeplatek z titulů - hypotéka, dary, penzijko, životko - NE DAŇOVÝ BONUS a má otázka je, zda tento přeplatek je "mimořádným příjmem" určeným pro zabavení v CELÉ  výši.
Všude čtu jen o daňovém bonusu :o(

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB