Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-03-27 21:17:23

janmachala
Člen/ka

Ukončení živnosti a daňové přiznání

Dobrý den,

dne 27.6.2011 jsem si zřídil ŽL a dne 20.2.2012 jsem si ukončil živnost prostřednictím ŽU, kde to nahlásili i na příslušních úřadech. Po celou dobu jsem byl studentem a měl jsem tedy živnost jako vedlejší činnost a neplatil jsem žádné zálohy. Poslední fakturu jsem vystavil v roce 2011 (tj. za rok 2012 jsem žádnou fakturu již nevystavil). Vím, že musím do konce března podat daňové přiznání a přehledy za rok 2011, ale jak je to s daňovým přiznáním za rok 2012?

Budu ho podávat až příští rok s nulami (jelikož jsem nevystavil žádnou fakturu) nebo ještě teď někdy?

Offline

 

#2 2012-03-27 21:44:58

Zdena
Moderátorka

Re: Ukončení živnosti a daňové přiznání

Budete podávat až příští rok. Na FÚ buď nulové přiznání, nebo prohlášení, že jste neměl žádný příjem, ani jste nevykázal daňovou ztrátu. Na ZP a OSSZ nulové přehledy o příjmech a výdajích.

Offline

 

#3 2012-03-27 21:48:37

janmachala
Člen/ka

Re: Ukončení živnosti a daňové přiznání

Děkuji za rychlou odpověď

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB