Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-08-14 16:11:58

pavla hrubá
Host

Částečný invalidní důchod a zaměstnání

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda se uplatňuje nějaká sleva nebo odpočet z daně při zaměstnání či brigádě osoby s ČID a zda-li je ČID omezen počtem odpracovaných hodin nebo výdělkem?   


                                                                                                             Děkuji za odpověď

 

#2 2008-08-14 20:35:25

Zdena
Moderátorka

Re: Částečný invalidní důchod a zaměstnání

Pokud u vás poplatník podepíše prohlášení k dani a dodá rozhodnutí o přiznání ČID a doklad o výplatě důchodu, pak můžete uplatnit kromě základní slevy na poplatníka též slevu podle § 35ba/1/c) ve výši 210,- Kč/měs. ČID není omezen počtem odpracovaných hodin, ani výší příjmu, omezujícím faktorem je pouze jeho zdravotní stav.

Offline

 

#3 2009-04-06 09:49:21

Martina Plšková
Host

Re: Částečný invalidní důchod a zaměstnání

Dobrý den, mám ČID,jsem na UP a nyní bych chtěla nastoupit do zaměstnání. Je to nějak omezeno hodinově nebo finančně? Děkuji

 

#4 2009-04-06 22:25:00

Zdena
Moderátorka

Re: Částečný invalidní důchod a zaměstnání

Pokud chcete být i nadále vedena v evidenci uchazečů o zaměstnání, pak jste omezena výdělkem - maximálně  ½ minimální mzdy (4.000,- Kč měsíčně).

Pokud se odhlásíte z ÚP, pak nebudou žádná finanční, ani hodinová omezení.

Offline

 

#5 2009-05-18 11:00:34

Drahomíra Špásová
Host

Re: Částečný invalidní důchod a zaměstnání

Dobrý den,jsem v ČID ,musím se hlásit na ÚP.Děkuji

 

#6 2009-05-19 20:46:15

Zdena
Moderátorka

Re: Částečný invalidní důchod a zaměstnání

Nemusíte. Doba, po kterou pobíráte ČID a nejste zároveň důchodově pojištěna např. z důvodu zaměstnání, nebo samostatné výdělečné činnosti, ani nejste evidována na ÚP, se vám nepočítá do odpracovaných let pro starobní důchod.

Offline

 

#7 2009-05-20 10:39:45

Jana Krejcarová
Host

Re: Částečný invalidní důchod a zaměstnání

Dobrý den,pobírám ČID,platí za mne stát zdravotní a sociální pojištění,když nemám zaměstnání .Doposud jsem pobírala PID.Děkuji

 

#8 2009-05-25 23:23:48

Zdena
Moderátorka

Re: Částečný invalidní důchod a zaměstnání

Stát za vás platí pouze zdravotní pojištění.

Offline

 

#9 2009-06-18 19:21:06

jana nováková
Host

Re: Částečný invalidní důchod a zaměstnání

Když jsem v ČID, vím, že finančně nejsem omezena, ale asi nemohu pracovat tolik hodin jako zdravý člověk. Potom by ten důchod neměl cenu, mam pravdu? Nováková

 

#10 2009-06-26 22:10:06

Zdena
Moderátorka

Re: Částečný invalidní důchod a zaměstnání

Můžete pracovat tolik hodin, kolik vám lékař a váš zdravotní stav dovolí.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB