Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » Kombinace PDP a klasické DPH na jedné faktuře

#1 2019-05-24 11:27:29

jola
Člen/ka

Kombinace PDP a klasické DPH na jedné faktuře

Dobrý den paní Zdeno, prosím opět o radu. Klient dostal objednávku od Městského úřadu,který je plátce DPH. Na objednávce je uvedeno: výměna dveří  uvedena cena s DPH a dále cestovné s DPH. Klient bude fakturovat výměnu dveří v PDP,ale co s tím cestovným, může celou fakturu napsat v RPDP, nebo může být faktura rozdělena na PDP a cestovné s DPH. Já se přikláním celou fakturu napsat v RPDP. Zkuste poradit.
Děkuji.                                                                                                         Jarmila

Offline

 

#2 2019-05-26 23:47:27

Zdena
Moderátorka

Re: Kombinace PDP a klasické DPH na jedné faktuře

Dobrý večer, paní. Jarmilo. Cestovné je podle mého názoru vedlejším plněním k plnění hlavnímu, takže vstupuje do základu daně a podléhá stejnému režimu, jako plnění hlavní. Cestovné nemusíte vypisovat na fakturu, jednotlivé složky ceny můžete vyčíslit v příloze. 

Jste si jistá fakturací v režimu přenesení? Uvedla obec v objednávce své DIČ? Využívá dveře k výkonu veřejné správy, nebo k ekonomické činnosti?

Offline

 

#3 2019-05-27 09:47:10

jola
Člen/ka

Re: Kombinace PDP a klasické DPH na jedné faktuře

Dobrý den paní Zdeno, DPH na objednávce uvedeno. Nevěděla jsem,kde byly dveře namontované. Dnes jsem se dozvěděla,že obec využívá k výkonu veřejné správy. Takže faktura bude s DPH. Paní Zdeno strašně moc vám děkuji .
Hezký den.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » Kombinace PDP a klasické DPH na jedné faktuře

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB