Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, které jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2019-04-12 13:48:00

klokan
Člen/ka

pronájem obytného přívěsu

Dobrý den paní Zdeno,

prosím o radu: fyzická osoba bez ŽL vlastní obytný přívěs, který je umístěný na pozemku u rodinného domu, jejichž vlastníkem je její přítel, se ktrerým žije ve společné domácnosti a mají zde oba trvalý pobyt. Obytný přívěs chce celoročně pronajímat turistům, kteří by si zajišťovali i úklid, ložní prádlo, atd. Lze danit tyto příjmy dle § 9 /bez plateb ZP,.SP a EET/ a pokud ano, vyhne se tím i případné nájemní smlouvě za umístění přívěsu na pozemku jejího přítele?

Děkuji za odpověď
Hanka V.

Offline

 

#2 2019-04-14 23:56:37

Zdena
Moderátorka

Re: pronájem obytného přívěsu

Dobrý večer, paní Hanko. Pronájem a půjčování věcí movitých je živnost (živnost volná, obor č. 59). Pokud bude obytný přívěs pronajímán celoročně, půjde o soustavnou činnost, tak bych se přikláněla ke zdanění podle § 7 ZDP včetně odvodů ZP, SP a EET. Nájemní smlouva není podle mého názoru nutná, přítel může povolit užívání pozemku bezplatně.

Offline

 

Zápatí

TOPlist

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson