Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2019-01-14 10:34:36

Marko78
Člen/ka

Spotřebitelský úvěr - DE

Paní Zdeno prosím Vás, řeším následující situaci. OSVČ pořídil nákladní auto pro své podnikání. Cca 1/10 ceny uhradil spotřebitelským-neúčelovým úvěrem, který mu byl poskytnut na účet, který sice používá pro podnikání, není to ale účet podnikatelský. Já bych v tomto případě dala úroky z úvěru nedańové, ale nerada bych ho poškodila. Moc prosím o Váš názor. děkuji

Offline

 

#2 2019-01-14 21:43:29

Zdena
Moderátorka

Re: Spotřebitelský úvěr - DE

Dobrý večer. Fyzická osoba nemusí mít podnikatelský účet, může používat i osobní účty. Úroky z úvěru bych dala do daňových výdajů. Úroky z úvěru na pořízení HM jsou výdajem, pokud je nezahrnul do pořizovací ceny majetku. Podle mého názoru není důležité, z jakého účtu úroky zaplatil, hlavně, že je to jeho účet a může prokázat výpisem z účtu, že uskutečnil výdaj.

Offline

 

#3 2019-01-15 08:10:58

Marko78
Člen/ka

Re: Spotřebitelský úvěr - DE

Paní Zdeno mockrát děkuji, já ani tak neřeším, že účet je nepodnikatelský, to vím. Spíš mi šlo o to, že úvěr je neúčelový a já nevím, jak by se prokazovalo, že ho opravdu použil na nákup majetku pro podnikání. Jestli by v tom nebyl nějaký problém. Výdej z Bú - úhrada faktury tam samozřejmě je, ale i tak klidně ten úvěr mohl být použitý na osobní spotřebu. Moc Vám děkuji

Offline

 

#4 2019-01-15 17:44:17

Zdena
Moderátorka

Re: Spotřebitelský úvěr - DE

On by hlavně neměl používat spotřebitelský úvěr pro podnikatelské účely. Při sjednání úvěru zřejmě vystupoval jako spotřebitel, který z úvěru nakoupí zboží či službu pro své soukromé účely. Viděla bych to spíš jako porušení smlouvy o úvěru. A máte pravdu, asi by těžko prokazoval, že úvěr použil právě na nákup auta do podnikání. Úroky z úvěru raději neuplatňujte a budete mít klid. Určitě nebudou nijak vysoké, když financoval úvěrem pouze 1|/10 pořizovací ceny.

Offline

 

#5 2019-01-16 07:42:14

Marko78
Člen/ka

Re: Spotřebitelský úvěr - DE

Velice Vám děkuji :)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB