Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, které jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2017-03-17 18:39:46

JitkaK
Člen/ka

Cestovní náhrady a silniční daň

Dobrý den,
může si osoba, která nemá auto zahrnuté do OM a používá k uplatnění do výdajů cestovní náhrady, uplatnit do daňových výdajů i silniční daň? Pokud ano, částka se nijak nekrátí na daňové a nedaňové?

Děkuji.

Offline

 

#2 2017-03-18 21:54:43

jaromira
Člen/ka

Re: Cestovní náhrady a silniční daň

Dobrý večer,

ano může v plné výši, nijak se nekrátí ( silniční daň platí z titulu používání ke své ekonomické činnosti)

Offline

 

#3 2017-03-20 09:25:04

janavk
Administrátorka

Re: Cestovní náhrady a silniční daň

Offline

 

#4 2017-03-23 10:21:28

Catalina
Člen/ka

Re: Cestovní náhrady a silniční daň

Při prodeji auta do zahraničí zaplatím silniční daň i za měsíc, ve kterém jsem auto prodala, že ano?

Offline

 

#5 2017-03-23 12:08:09

Zdena
Moderátorka

Re: Cestovní náhrady a silniční daň

Podle mého názoru ano.

Offline

 

#6 2017-03-30 01:08:57

Catalina
Člen/ka

Re: Cestovní náhrady a silniční daň

Děkuji.

Offline

 

#7 2018-02-27 09:23:07

Re: Cestovní náhrady a silniční daň

Dobrý den, paní Zdeno,
prosím o radu. DE, osobní auto které není vložené do OM, je možné aby ho používal jeho zaměstnanec pro výkon práce zadané zaměstnavatelem a ten na toto auto uplatňoval  cestovní náhrady. Myslím si že to není možné, šlo by to kdyby auto vlastnil zaměstnanec.
Děkuji  za odpověď Lída

Offline

 

#8 2018-03-13 22:44:29

Catalina
Člen/ka

Re: Cestovní náhrady a silniční daň

A po roce dotaz obráceně. Při nákupu auta ze zahraničí platím silniční daň už za měsíc, ve kterém jsem ho koupila, že ano?

Offline

 

#9 2018-03-14 09:29:56

Re: Cestovní náhrady a silniční daň

Dobrý den, paní Zdeno,
prosím o radu. DE, osobní auto které není vložené do OM, je možné aby ho používal jeho zaměstnanec pro výkon práce zadané zaměstnavatelem a ten na toto auto uplatňoval  cestovní náhrady. Myslím si že to není možné, šlo by to kdyby auto vlastnil zaměstnanec.
Děkuji  za odpověď Lída
P.S. píši opět, neví to někdo ???

Offline

 

#10 2018-03-20 20:37:21

Zdena
Moderátorka

Re: Cestovní náhrady a silniční daň

Dobrý večer, paní Lído. Omlouvám se, že jsem dosud neodpověděla, ale delší dobu jsem tuto diskusi nenavštívila.

Pokud zaměstnanec použije soukromé auto zaměstnavatele, tak mu nepřísluší cestovní náhrady.
Pro Vaši informaci kopíruji ustanovení § 157/3 ZP:
(3) Použije-li zaměstnanec na žádost zaměstnavatele silniční motorové vozidlo, s výjimkou vozidla poskytnutého zaměstnavatelem, přísluší mu za každý 1 km jízdy základní náhrada a náhrada výdajů za spotřebovanou pohonnou hmotu.

Kdyby se jednalo o vlastní auto zaměstnance, měl je v nájmu, vypůjčené, nebo třeba i kradené, tak by bylo možné cestovní náhrady vyplatit.

Offline

 

#11 2018-05-04 10:04:50

Re: Cestovní náhrady a silniční daň

paní Zdeno, děkuji za odpověď Lída

Offline

 

Zápatí

TOPlist

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson