Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, které jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-11-11 16:58:44

jaknato
Člen/ka

jak s alimenty ?

Dobrý den !
Jsem rozvedená, mám 2 dospělé dcery s trvalým bydlištěm u mě, obě studují VŠ a exmanžel platí alimenty.Dočetla jsem se, že dle zákona jsou alimenty zdanitelným příjmem, platí to tedy i  pro dospělé dcery ? Samozřejmě bych chtěla uplatnit odpisy na děti. Budu podnikat na ŽL s živností volnou. Děkuji za radu.

Offline

 

#2 2010-11-15 16:09:53

Zdena
Moderátorka

Re: jak s alimenty ?

Příjem přijatý v rámci plnění vyživovací povinnosti podle zákona o rodině je podle § 4/1/ch) zákona o daních z příjmů osvobozen od daně.

Jestliže dcery splňují podmínky uvedené v § 35c zákona o daních z příjmů, tak si můžete uplatnit slevu na vyživované děti, výše jejich příjmů nehraje roli.

Offline

 

#3 2018-03-25 09:22:51

paf
Člen/ka

Re: jak s alimenty ?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak je to s tím výživným, jestli se do daní uvádí nebo ne (jsem jen zaměstnaná):
dle §4 odst.1 písm.r - je osvobozeno od daně - plnění vyživovací povinnosti
dle §10 odst.1 písm. e - ostatní příjmy - přijaté výživné.

Nejsem z toho moc chytrá, prosím o radu. Děkuji

Offline

 

#4 2018-03-25 09:26:28

paf
Člen/ka

Re: jak s alimenty ?

paf napsal(a):

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak je to s tím výživným, jestli se do daní uvádí nebo ne (jsem jen zaměstnaná):
dle §4 odst.1 písm.r - je osvobozeno od daně - plnění vyživovací povinnosti
dle §10 odst.1 písm. e - ostatní příjmy - přijaté výživné.

A ještě jak je to s přijatým plněním od pojišťovny, platím mě i dětem úrazové a životní pojištění, pokud by se něco stalo a přišly by nějaké peníze od pojišťovny - to se nedaní?

Přijaté peníze od zdravotní pojišťovny za očkování se také neuvádí do DP?

Nejsem z toho moc chytrá, prosím o radu. Děkuji

Offline

 

Zápatí

TOPlist

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson