Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2018-02-12 07:37:31

Getz
Člen/ka

Pojištění cizinec

Dobrý den,

mám dva dotazy:

jsem cizinec, občan Nizozemska, bez trvalého pobytu v ČR. Mám v ČR trvalé bydliště již celý roky. Pokud budu po celý rok  vykonávat samostatnou výdělečnou činnost pouze na území ČR jako OSVČ (nebudu zaměstnán) a budu platit v ČR zdravotní pojištění, mohu být pojištěn v českém veřejném zdravotním pojištění stejně jako jsou občané ČR?

Budu muset platit plné sociální pojištění, budu-li v ČR vykonávat činnost jako OSVČ po celý rok jako hlavní SVČ?

Děkuji,

Rudolf Grulich

Offline

 

#2 2018-03-20 19:11:24

Zdena
Moderátorka

Re: Pojištění cizinec

Dobrý den. Pokud vykonáváte samostatnou výdělečnou činnost pouze na území ČR (neposkytujete např. přeshraniční služby z Holandska do ČR), tak můžete být pojištěný v českém veřejném zdravotním pojištění i bez trvalého pobytu.

Budete muset platit plné sociální pojištění.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB