Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » DPH - nadměrný odpočet

#1 2017-12-30 19:46:30

DPH - nadměrný odpočet

Dobrý večer, paní Zdeno,
prosím poraďte, zjistila jsem že bych měla nadměrný odpočet cca 50 tis.Kč, což nechci. Včera jsem nakoupila materiál, hned převodem fakturu zaplatila. Mohu tuto fakturu nechat až do DPH za 1/2018?? Vím že se může uplatnit až 3 roky, je to tak? Vedu podvojné účetnictví, v případě že ano, jak v programu nastavím? Datum zařazení 29.12.2017 a v kolonce datum odpočtu napíši 1.1.2018?
Vše dobré v novém roce a děkuji za odpověď.
Lída

Offline

 

#2 2018-01-01 18:10:16

Zdena
Moderátorka

Re: DPH - nadměrný odpočet

Dobrý den, paní Lído. Pokud nepoužíváte krátící koeficient, tak si můžete uplatnit nárok na odpočet v řádném přiznání k DPH v lednu 2018 (na uplatnění odpočtu máte 3 roky). Postup při zápisu do účetnictví záleží na účetním programu, zkuste nápovědu. Zapsala bych, jak píšete. Datum uskutečnění účetního případu 29.12.2017 a datum odpočtu DPH  až 1.1.2018, program by si s tím měl poradit.

Offline

 

#3 2018-01-01 19:55:43

Re: DPH - nadměrný odpočet

Paní Zdeno, krátící konf.nepoužívám, program mi to umožňuje, děkuji, jste skvělá!

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » DPH - nadměrný odpočet

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB