Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2017-12-18 13:50:34

Dagmar80
Člen/ka

nemocenská zaměstnance delší než 14 dní

Dobrý den, poprvé se nám stalo, že náš zaměstnanec je na nemocenské déle než 14 dní. Mohu poprosit o ujasnění, kam, kdy a co posílat?
Marodí od 4.12.,  zítra (19.12) jde na kontrolu a ví, že už jej lékař uschopní. Takže je jasné, že budeme muset už nějaké papíry posílat na OSSZ, žádost o peníze apod.
Co vše od zaměstnance musíme požadovat (zatím mám jen lístek s modrým pruhem) a co případně dostane od dr.? Pročítala jsem stránky OSSZ a píše se tam o nějakém potvrzení o trvání pracovní neschopnosti delší než 14 dní - to vyplňuje a předává nemocnému lékař, abychom to poslali my?
Mám v tom nějaký guláš, modrý prh, růžový pruh na peníze, růžový pruh ukončující, to posílá zaměstnavatel, tam to lékař....no pro nás opravdu zmatek.
Poradíte mi, abychom něco nezanedbali?
Děkuji moc za rady. Pěkný den všem.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB