Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2017-11-08 13:25:17

Dagmar80
Člen/ka

pojistná událost-vyplacena částka

Dobrý den, prosím o radu. Měli jsme škodnou událost, byli jsme poškozenými. Nabouralo nám do firemního vozidla jiné auto. Škoda byla 4562,- vč. DPH, což je částka z faktury za nové náhradní díly, kterou jsme poslali  likvidátorovi s tím, že za opravu nic nežádáme, provedli jsme svépomocí.
Případ již ukončili a sdělili nám, že zasílají částku 4020,- Kč BEZ DPH na účet za opravu...Nevím sice, kde částku vzali, ale budiž : (
Původní fakturu na částku 4562 Kč jsem do daňové evidence zadala ihned po obdržení jako daňový výdaj s vlivem na DPH v příslušné sazbě DPH (jako ostatní klasické přijaté faktury) a chci se jen ujistit, zda dělám správně, že nyní přijaté peníze v bance (4020,-Kč)budu uvádět v programu  jako daňový příjem bez vlivu na DPH v nulové sazbě?  Děkuji za reakce, abych měla klid, že mám vše správně.

Offline

 

#2 2017-11-08 15:22:01

Zdena
Moderátorka

Re: pojistná událost-vyplacena částka

Dobrý den, podle mého názoru to děláte správně. Faktura za náhradní díly patří (při úhradě) do daňových výdajů a máte nárok na odpočet DPH. Kdybyste dali auto do servisu, tak byste s přijatou fakturou za opravu naložila stejně. Přijaté pojistné plnění od pojišťovny patří do daňových příjmů, platby pojistného jste určitě měli v daňových výdajích. Bez vlivu na DPH (tzn. mimo přiznání a KH), neboť náhrada škody není předmětem DPH.

Offline

 

#3 2017-11-08 21:29:36

Dagmar80
Člen/ka

Re: pojistná událost-vyplacena částka

Děkuji moc, ano pojistné dávám do daňových výdajů, jak píšete.
Tak jsem velmi ráda, že mám vše v  pořádku. Ještě jednou děkuji za reakci a ujištění.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB