Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2017-03-21 13:19:46

jola
Člen/ka

Dodatečné DP

Dobrý den paní Zdeno,
opět bych potřebovala Váši pomoc. Včera jsem odeslala DP 2016 a dnes jsem zjistila,že v pohledávkách mi chybí jedna faktura. Faktura byla vystavena v lednu 2017, ale patří do roku 2016. V sestavách se mi neobjevila z důvodu vystavení leden 2017 a já to fyzicky nezkontrolovala. Chci se zeptat mám podat dodatečné DP. Nic se nezmění pouze stav pohledávek na konci roku se zvýší o tu fakturu /faktura je na 300 000,-/. Nebo to mám nechat tak.
Děkuji předem za odpověď.


                                                                                             Jarmila

Offline

 

#2 2017-03-21 17:26:20

Zdena
Moderátorka

Re: Dodatečné DP

Dobrý den, paní Jarmilo, zeptala jste se té pravé:-) To víte, že bych to nechala být, daň z příjmů je spočítaná správně. Kdybyste to chtěla z pilnosti opravit, tak do 3.4.2017 budete podávat opravné, nikoliv dodatečné přiznání.

Offline

 

#3 2017-03-21 22:14:10

jola
Člen/ka

Re: Dodatečné DP

Moc děkuji, že jste mi věnovala čas. Nechám to tedy tak,ale musela jsem se zeptat, abych věděla, jak by postupovala jiná účetní.
Zdravím.                                                      Jarmila

Offline

 

#4 2017-09-22 13:37:35

Drobek
Člen/ka

Re: Dodatečné DP

Dobrý den,

Na základě podaného řádného DPFO r. 2015 nám FÚ vrátil 5 000,- Kč (Ř. 91 - 5 000,-kČ).

Bohužel jsme uplatnili špatně slevu na manželku. Nyní budeme podávat na FÚ dodatečné DPFO. Po NOVÉM výpočtu nám daň vyšla ř. 91 - 405,- Kč.

Dotaz: Uvádí se někde částka - 5000,- Kč, kterou nám FÚ vrátil (vypočtená daň v řádném DPFO)?

Děkuji za odpověď

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB