Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, které jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2017-07-30 10:23:29

zabiocko
Člen/ka

FA bez názvu firmy

Dobrý den,

byla mi dodána FA beze jména firmy - je tam pouze razítko firmy. Je možné ji použít nebo musí být opravena dodavatelem a vše doplněno? Jedná se o FA nad 10.tis. proto si myslím, že by tam měly být uvedeny iniciály firmy, tak aby bylo správně v KH spárováno.

Pokud by byla dodavatel zaevidoval do A5 (nikoliv do A4 - když tam není DIČ) a já ji dám do B2, byl by to asi problém.

Děkuji za názor Z.

Offline

 

#2 2017-07-30 15:06:28

Zdena
Moderátorka

Re: FA bez názvu firmy

Dobrý den. U faktury (vystavené pro osobu povinnou k dani) v hodnotě nad 10 tis. Kč by měly být vyplněné všechny povinné náležitosti podle § 29 ZDPH. Označení a DIČ odběratele patří mezi povinné náležitosti daňového dokladu. Pokud dodavatel nemá iniciály odběratele, tak zaeviduje fakturu do A5. Vy dáte fakturu do B2 a budete mít problém, jak píšete.

Mohli byste využít ustanovení § 73/5 ZDPH: Neobsahuje-li doklad pro prokázání nároku na odpočet daně všechny předepsané náležitosti daňového dokladu, lze nárok prokázat jiným způsobem.
Ale budete muset vysvětlovat.

Je možné, že odběratel přebíral fakturu osobně a otiskl razítko i na daňový doklad, který zůstal dodavateli. Pak by bylo všechno v pořádku.

Také můžete (samozřejmě, omylem) zapsat fakturu do B.3. Pro takovou situaci nevidím v ZDPH žádnou sankci:-)

Offline

 

#3 2017-09-15 09:23:39

zabiocko
Člen/ka

Re: FA bez názvu firmy

Moc děkuji za odpověd. Také mě napadla varianta, že vám někdo vystaví klasický daňový doklad na 10tis. - paragon např. electroworld je používá, je to ten tenký dlouhý doklad pro koncáka. Ten do B2 nedáte, takže ho pichnete opět do B3, ale tady už musíte. Chápu to dobře? Díky moc, pěkný pátek Z.

Offline

 

#4 2017-09-15 09:32:30

zabiocko
Člen/ka

Re: FA bez názvu firmy

Jde o to, že třeba koupíte počítač do kanceláře a ten vám každý obchodník Fa nevystaví. I když se jedná např. o 23tis. vč. DPH. Dá se to tedy takto vyřešit správně? Děkuji Z.

Offline

 

#5 2017-09-15 11:22:50

Zdena
Moderátorka

Re: FA bez názvu firmy

Doklad nad 10 tis. Kč pro koncáka (bez povinných náležitostí daňového dokladu) nemusím píchnout do B.3. Z takového dokladu neuplatním nárok na odpočet a je to vyřešené:-)

Offline

 

#6 2017-09-15 11:36:51

zabiocko
Člen/ka

Re: FA bez názvu firmy

Takže chtít správný doklad tzn. FA se vším, o.k. chápu. Děkuji moc

Offline

 

Zápatí

TOPlist

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson