Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-04-06 06:41:40

milcal
Člen/ka

DPH v rámci EU

Dobrý den, potřebovala bych poradit ve dvou případech . V tomhle jsem naprostý nováček. Jsme s.r.o. a  plátci DPH. Přiznání k DPH budu podávat poprvé a to teď za 1.Q 2011.

1) V březnui jsme dostali fakturu na služby (pronájem veletržního stánku na MIPIM ve Franci-tj.místo plnění), na této faktuře je vyčísleno VAT (379 Eur), jak mám postupovat když chceme DPH vrátit a jak se promítne tato faktura v přiznání k DPH u nás (jaký řádek)?

2) Fakturovala jsem zálohovou platbu na Slovensko (plátci DPH), ti nám zálohu zaplatili. Jak mám postupovat s daňovým dokladem,je postup stejný jako při tuzemské zaplacené záloze? Mám odeslat daňový doklad?

Moc děkuji za odpověď

Prosím ještě jedna otázka:

Jak je to s nákupem PHM v EU a uplatnění DPH? Jaký je postup. Děkuji

Offline

 

#2 2011-04-13 01:23:10

Zdena
Moderátorka

Re: DPH v rámci EU

1) Informace k vracení DPH z členských států EU najdete na stránkách MF ČR:
  http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/cds/xsl … tml?year=0

Faktura za pronájem stánku se vůbec neobjeví v přiznání k DPH, místo plnění bylo (alespoň podle českého zákona platného do 31.3.2011a zdá se, že i podle Francouzů) mimo tuzemsko.

2) Pokud poskytujete služby, tak vystavujete daňový doklad podle § 33 ZDPH (tedy i na přijaté zálohy), pokud dodáváte zboží, tak vystavujete daňový doklad podle § 34 ZDPH (až pod dodání zboží).
Pokud jde o službu, tak přijatou zálohu uvedete jen do přiznání k DPH (ř. 21), do SH uvedete až při poskytnutí služby.

U PHM nakoupených v EU je to stejné, jako u přijatých služeb s místem plnění mimo tuzemsko. Můžete požádat o vrácení daně.

Offline

 

#3 2017-08-15 17:01:00

Catalina
Člen/ka

Re: DPH v rámci EU

Otevírám staré téma. Nikde se mi to zatím nepodařilo najít a v přehledu požadavků není nic napsáno. Ráda bych zažádala o vrácení dph z Lucemburska za období 1.1. - 30.6.2017 a příští rok za druhou polovinu roku. Myslíte, že je to možné? Letos jsem žádala za celý loňský rok poprvé a vše vrátili. Nevím zda to mohu takto rozdělit, ale myslím si, že ano? Děkuji.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB