Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2017-03-25 21:02:05

Honza22
Člen/ka

Mám volnou nebo řemeslnou živnost?

Dobrý den, vyrábím elektronické přístroje, tzv. efekty k elektronickým hudebním nástrojům. Tyto přístroje pracují na baterii 9V nebo adaptér 230V/12V. Mám ukončené vzdělání na ČVUT FEL.

Daním paušálem. Doposavad jsem při danění používal živnost volnou č. 29 "Výroba elektronických součástek, elektrických zařízení a výroba a opravy elektrických strojů, přístrojů a elektronických zařízení pracujících na malém napětí".

Nicméně existuje řemeslná živnost "Výroba, instalace, opravy elektrických strojů a přístrojů, elektronických a telekomunikačních zařízení".

Tato bývala pro vyšší napětí 50-75V. Nyní je součástí definice tato věta: "V rámci živnosti lze dále provádět opravy a výrobu elektrických strojů a přístrojů provozovaných na střídavém napětí nižším než 50 V nebo stejnosměrném napětí nižším než 75 V, opravy, úpravy a výměny elektrických a elektronických skupin a podskupin silničních motorových vozidel a pracovních strojů a provádět výrobu elektronických součástek."

Mohu tedy legálně danit jako bych provozoval výše uvedenou řemeslnou činnost?

Díky moc.

Offline

 

#2 2017-03-26 00:01:30

Zdena
Moderátorka

Re: Mám volnou nebo řemeslnou živnost?

Dobrý večer. Jestliže máte živnostenské oprávnění pouze na živnost volnou, tak můžete uplatnit výdaje pouze ve výši 60% příjmů.

Zvažte, zda si nevyřídíte oprávnění na živnost řemeslnou. Odbornou způsobilost splňujete, takže byste s tím neměl mít problém. Poplatek je, tuším, tisíc korun.

Offline

 

#3 2017-03-26 13:24:44

Honza22
Člen/ka

Re: Mám volnou nebo řemeslnou živnost?

Děkuji Vám mnohokrát.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB