Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2017-03-16 12:40:19

acc745
Člen/ka

Fakturace s platbou PayPal a EET

Dobrý den,

jsem OSVČ, plátce DPH, výdaje uplatňuji paušálem. Poskytuji IT služby. Zahraniční zákazníci mimo EU mi platí běžně mnou vystavené faktury v USD přes PayPal, odkud si pak peníze převádím na český bankovní účet ve chvíli, kdy se mi zamlouvá aktuální kurz. Zákazníkům vystavím jednu až dvě faktury za měsíc, které jsou následně po pár dnech obvykle zaplaceny právě přes PayPal.

Teď mám ale obavu, jestli se na mě nově nevztahuje povinost k registraci k EET. Jak to je v mém případě, musím EET nějak řešit? Děkuji.

Offline

 

#2 2017-03-16 18:20:15

Zdena
Moderátorka

Re: Fakturace s platbou PayPal a EET

Dobrý den. Podle mého názoru nemusíte řešit EET. Zahraniční zákazník má účet na PayPalu a dává PayPalu příkaz k platbě na Váš účet. Převody z účtu na účet pod EET nespadají.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB