Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2017-02-23 19:15:56

IvoBartoš
Člen/ka

Povinnost podat DP nebo ne

dobrý den, prosím o radu:
1) osoba si nenechala udělat daně zaměstnavatelem, dostala Potvrzení o zdanitelných příjmech, výdělek pouze 42 tis/12 měsíců, žádná záloha na daň.
    Pokud nevznikla za celý rok dań z příjmu, nemusí podat daňové přiznání? logicky mi vychází, že nemusí.
2) stačí jako důkaz o neuplatnění slevy na dítě kopie Potvrzení o zdanitelných příjmech druhého z manželů? Nebo musí zaměstnavatel vyplnit nějaký daný formát

děkuji za radu v těchto administrativních věcech

Offline

 

#2 2017-02-23 20:39:43

Zdena
Moderátorka

Re: Povinnost podat DP nebo ne

Dobrý den.
1) podepsala u zaměstnavatele prohlášení k dani, takže nemusí podat přiznání (§ 38g odst. 2 zákona o daních z příjmů). Přepokládám, že neměla jiné příjmy vyšší než 6 tis. Kč
2) pokud budete podávat daňové přiznání, ve kterém si uplatníte daňové zvýhodnění na děti, tak přikládáte Potvrzení zaměstnavatele druhého z poplatníků pro uplatnění nároku na daňové zvýhodnění pro účely podání přiznání k dani z příjmů fyzických osob. http://www.financnisprava.cz/assets/tis … 1702232020
Je to sice nepovinný tiskopis, ale máte jej přiložit k daňovému přiznání:-)

Offline

 

#3 2017-02-24 02:58:45

IvoBartoš
Člen/ka

Re: Povinnost podat DP nebo ne

děkuji za Vaše rady paní Zdeno, je to opravdu prkotina, ale jsem moc zvědavý, zda úřední šiml vysloví požadavek dodat  http://www.financnisprava.cz/assets/tis ? 1702232020 nebo přijme pouze kopii "Prohlášení". Důkazní informace je přeci totožná. děkuji

Offline

 

#4 2017-02-24 08:25:28

Marko78
Člen/ka

Re: Povinnost podat DP nebo ne

dobrý den, já mám zkušenost, že to chtějí. a to i v případě, že má poplatník pouze příjmy ze závislé činnosti, kde v potvrzení o zd. příjmech z jeho zaměstnání vidí, že si dítě celý rok uplatňoval on. dříve to stačilo. a s logickou argumentací typu, že kdyby zaměstnavatel neměl doložené všechny potvrzení od druhého z manželů, tak by slevu na dítě mzdová účetní neuplatnila je zbytečná. Správkyně sice souhlasí, ví,...ale mají metodické pokyny a bez doložení tohoto potvrzení nevrátí případný přeplatek na dani. ale už jsem si zvykla, že co správce to jiný postup, takže třeba pochodíte bez problémů :-)

Offline

 

#5 2017-02-24 09:04:04

IvoBartoš
Člen/ka

Re: Povinnost podat DP nebo ne

pardon, oprava....přijme pouze kopii "Potvrzení". kdysi šlo zde příspěvky editovat, ted nevim jak. Díky Marko78 za sdělení osobní zkušenosti.

Offline

 

#6 2017-03-01 10:37:09

jprych
Člen/ka

Re: Povinnost podat DP nebo ne

Dobrý den, jsem invalidní důchodce a pobírám inv. důchod 3.st.. Mimo to jsem měl 2 další příjmy:
1) Příjem související se závislou činností u mého bývalého zaměstnavatele, který mi byl poskytnut mateřskou společností mého bývalého zaměstnavatele ve formě bezúplatného nabytí akcií této zahraniční společnosti (viz příslušný dokument). Částka v Kč činí 19 482,- - ř. 31
2) Příjem z kapitálového majetku (dividendy), kdy dílčí základ daně činí 7 355,- Kč ? ř. 38
Po dalším přepočtu (příloha č. 3 DP) mi vyšla celková daň 3 285,- Kč ? ř. 60. Celkové odečitatelné položky činí v mém případě 29 880,- a tudíž konečná daň mi vychází nulová. Musím v tomto případě podávat daňové přiznání? Děkuji za radu. J.Rych

Offline

 

#7 2017-03-01 22:04:24

Zdena
Moderátorka

Re: Povinnost podat DP nebo ne

Dobrý večer. Podle mého názoru byste měl podat daňové přiznání, neboť Vaše roční příjmy, které jsou předmětem daně z příjmů fyzických osob, přesáhly 15.000,- Kč (§ 38g zákona o daních z příjmů). Přiznání se podává i v případě, že je konečná daň nulová.

Offline

 

#8 2017-03-02 15:24:04

jprych
Člen/ka

Re: Povinnost podat DP nebo ne

Děkuji za váš názor. DP podám.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB