Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-04-10 11:25:06

romanakarikova
Člen/ka

rodičovská dovolená a daňový bonus

Dobrý den, chtěla bych se poradit ohledně nároku na daňový bonus na dítě. Jsem na rodičovské dovolené, předtím zaměstnanec a firma by mě chtěla zaměstnat na dohodu o provedení práce do 5.000,- měsíčně s podepsáním prohlášení poplatníka, budu mít při podávání přiznání k dani z příjmů za rok 2014 nárok na daňový bonus? Mockrát děkuji.

Offline

 

#2 2014-04-10 23:38:48

Zdena
Moderátorka

Re: rodičovská dovolená a daňový bonus

Pokud budete mít roční příjem alespoň 51.000,- Kč, tak ano. Proč budete podávat přiznání?

Offline

 

#3 2014-04-11 08:26:07

romanakarikova
Člen/ka

Re: rodičovská dovolená a daňový bonus

Děkuji, paní Zdeno, za radu. Upřímně přiznávám, že je to pro mně taková forma spoření, když by mi zaměstnavatel vyplácel daňové bonusy měsíčně, těžko bych je odkládala. Ještě jednou mockrát děkuji.

Offline

 

#4 2014-04-11 09:29:19

Zdena
Moderátorka

Re: rodičovská dovolená a daňový bonus

:-) Hezký víkend.

Offline

 

#5 2017-02-27 15:04:10

romanakarikova
Člen/ka

Re: rodičovská dovolená a daňový bonus

Dobrý den, paní Zdeno, mám ještě další dotaz k tomuto tématu...v červnu 2016 se mi narodilo druhé dítě...na stejnou dohodu jsem pracovala i při peněžité pomoci v mateřství...předpokládám správně, že bych mohla nárokovat daňový bonus za obě děti 12měsíců za 1. dítě + 7 měsíců na 2. dítě? Není problém v tom, že jsem pracovala i při PPM? Děkuji moc za názor.

Offline

 

#6 2017-02-27 17:21:17

Zdena
Moderátorka

Re: rodičovská dovolená a daňový bonus

Dobrý den. Pokud jste měla za rok 2016 hrubý příjem alespoň 59.400,- Kč, tak můžete uplatnit daňové zvýhodnění na vyživované děti, jak píšete. Při PPM nesmíte mít příjem z pojištěné činnosti (což asi nemáte, dohoda je zřejmě uzavřena na jiný druh práce, než jaký máte sjednaný v pracovní smlouvě). Ale i kdybyste měla příjem z pojištěné činnosti, tak přijdete jen o nemocenské dávky, nárok na daňový bonus to neovlivní:-)

Offline

 

#7 2017-02-27 23:54:43

romanakarikova
Člen/ka

Re: rodičovská dovolená a daňový bonus

Dobrý večer, moc děkuji.

Offline

 

#8 2017-03-20 09:27:31

janavk
Administrátorka

Re: rodičovská dovolená a daňový bonus

Daňový bonus na dítě také viz http://www.jakpodnikat.cz/sleva-na-dani-dite.php

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB