Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2017-01-21 19:27:18

zabiocko
Člen/ka

Nový podnikatelský účet, kam všude nahlásit?

Dobrý večer,

kam všude je potřeba nahlásit? (FÚ, OSSZ, VZP,)

Zatím bych přidala účet č.2 (který bude zvěřejněn pro účely DPH) a po úplném zrušení č.1, bych teprve opět zaslala zrušení č.1

Stejný postup je možno uplatnit i pro neplátce DPH bez datovky?

Děkuj za rady Z.

Offline

 

#2 2017-01-21 23:59:31

Zdena
Moderátorka

Re: Nový podnikatelský účet, kam všude nahlásit?

Dobrý večer, podle mého názoru postačí, když nahlásíte nový účet jen finančnímu úřadu. Návod je stále platný. Neplátce bez datovky může použít stejný postup, jenom místo nabídky Uložení k odeslání do DS zvolí nabídku Odeslání písemnosti. Změnu registračních údajů jsem ještě neposílala, ale počítám, že to bude stejné, jako při odesílání podání plátců DPH bez datovky. Aplikace Vás vyzve, abyste si uložila E-tiskopis, který si vytisknete, podepíšete a doručíte na FÚ. Pro jistotu si uložte v počítači i soubor p7s, který aplikace také nabídne.

Offline

 

#3 2017-02-10 13:59:13

zabiocko
Člen/ka

Re: Nový podnikatelský účet, kam všude nahlásit?

Dobrý den, uvědomila jsem si, že u neplátce v Aresu účet nenajdete (Pouze plátce) tzn. je vůbec nutné v jeho případě změnu hlásit?Děkuji Z.

Offline

 

#4 2017-02-10 14:12:06

Zdena
Moderátorka

Re: Nový podnikatelský účet, kam všude nahlásit?

Jestliže jste nahlásila číslo účtu při registraci, tak hlásíte změny registračních údajů podle § 127 daňového řádu.

Offline

 

#5 2017-02-11 16:39:13

zabiocko
Člen/ka

Re: Nový podnikatelský účet, kam všude nahlásit?

O.K., kde zjistím jestli jsem nahlásila při registraci?

Offline

 

#6 2017-02-11 17:11:33

Zdena
Moderátorka

Re: Nový podnikatelský účet, kam všude nahlásit?

Na FÚ-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB