Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2017-02-10 21:43:01

avatavs
Člen/ka

paušál na uto o a dpočty DPH

Moc prosím, zda máte někdo jednoznačnou odpověď na tento problém. FO plátce DPH, automobil v OM  používán jen pro firmu. Pokud  se bude u tohoto auta uplatńovat roční paušál na doprava ve výši 5000,- odpočet DPH z poh.hmot se nebude nárokovat je nutné vézt knihu jízd nebo ne?
A co různé další náklady na provoz  tohoto auta..opravy,pneu, prohlídky apod. je možné u těchto nákladů uplatnit odpočet DPH i když se nevede kniha jízd? Nebo právě z těchto důvodů je potřeba knihu jízd vézt? Moc děkuji.už jsem pročetla vše možné, ale názory se různí...a já v tom nemám vůbec jasno...

Offline

 

#2 2017-02-10 23:28:26

Zdena
Moderátorka

Re: paušál na uto o a dpočty DPH

Jednoznačnou odpověď asi nedostanete. Nárok na odpočet DPH z pořízení auta a z nákladů na provoz máte za podmínky, že auto používáte ke své ekonomické činnosti. Důkazní břemeno je na Vás. Pokud dokážete obhájit, že auto používáte výhradně pro podnikání, tak knihu jízd vést nemusíte.

Stanovisko finanční správy:
http://www.financnisprava.cz/cs/dane-a- … akona-2046

Je na Vás, čím doložíte oprávněnost nároku na odpočet DPH. Nejlépe asi knihou jízd:-) Vím, že i kniha jízd se dá zpochybnit, ale máte alespoň něco v ruce.

Offline

 

#3 2017-02-12 17:25:40

avatavs
Člen/ka

Re: paušál na uto o a dpočty DPH

Paní Zdeno, děkuji za odpověĎ. Já to tak nějak všechno beru, ale šéf to nechce moc pochopit, že KJ je důležitá i když uplatˇmuje paušál, proto prý se paušál zavedl, aby ubylo papírování...Ještě jednou díky.

Offline

 

#4 2017-02-12 18:27:21

Zdena
Moderátorka

Re: paušál na uto o a dpočty DPH

Papírování ubylo u daně z příjmů. Daň z přidané hodnoty je úplně jiná daň, tam žádný paušál zavedený nebyl. Jestli si bude při kontrole obhajovat nárok na odpočet sám, tak bych to dál neřešila, bude to jeho problém.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB