Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-11-14 13:28:45

jaromira
Člen/ka

faktura za reklamní předměty ( pohlednice,vánoční přání..)

Dobrý den,

OSVČ 2 - 3 x  do roka zakoupí  od s.r.o. uvedené předměty jako podporu pro postižené osoby. Vždy se jedná o částku ve výši 1000 Kč ( včetně DPH),
na kterou obdrží řádnou fakturu - DD. Jedná se o výdaj daňově uznatelný ? Můj názor je, že ano, ale nejsem si jistá.


Děkuji za reakce a přeji pěkný den.

Offline

 

#2 2016-11-14 19:49:57

Zdena
Moderátorka

Re: faktura za reklamní předměty ( pohlednice,vánoční přání..)

Dobrý večer, stejnou otázku jsem řešila u praktické lékařky. Pohlednice a přání jsem po dohodě s OSVČ evidovala jako nedaňový výdaj. Pokud by je použila, tak by to bylo spíš pro osobní prezentaci, než za účelem udržení příjmů. Ale určitě by se dalo tvrdit, že jde o reklamní prezentaci OSVČ, tedy o daňový výdaj. Poslední faktura byla za omalovánky a pastelky:-) Dala jsem do daňových výdajů, neboť omalovánky poslouží k zabavení dětí pacientů a tím pádem i k dosažení příjmů.

Offline

 

#3 2016-11-15 06:54:46

jaromira
Člen/ka

Re: faktura za reklamní předměty ( pohlednice,vánoční přání..)

Paní Zdenko, děkuji za váš názor a přeji pěkný den.

Offline

 

#4 2016-11-15 10:32:58

Marko78
Člen/ka

Re: faktura za reklamní předměty ( pohlednice,vánoční přání..)

Řeším podobně jako paní Zdena, po dohodě s klientem nedaňové, ale např. kalendáře - daňové.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB