Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, které jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-11-10 09:13:33

parila
Člen/ka

Propagační předmět vlastní výroby

Dobrý den,
přečetla jsem spoustu informací na toto téma, ale přesto bych prosila o posouzení, zda chápu správně.
V naší textilní dílně ušijeme výrobky, označíme logem firmy a chtěli bychom dát zákazníkům a zaměstnancům s koncem roku jako propagační předmět. Cena by měla být do 500 Kč, když se jedná o náš výrobek, použiju skladovou cenu?  Na vstupu byla uplatněna DPH, pokud vydám tento výrobek jako reklamní a propagační předmět, DPH odvádět nemusím?
Děkuji mnohokrát za trpělivost a radu a přeji pěkné dny!

Offline

 

#2 2016-11-14 19:46:14

Zdena
Moderátorka

Re: Propagační předmět vlastní výroby

Dobrý den. Podle mého názoru můžete použít skladovou cenu, nemusíte odvádět DPH na výstupu (podle § 13/8/c) ZDPH nejde o dodání zboží) a zároveň Vám zůstane zachován nárok na odpočet daně na vstupu (reklamní předměty použijete v souvislosti s uskutečňováním své ekonomické činnosti).

Offline

 

#3 2016-11-15 09:21:26

parila
Člen/ka

Re: Propagační předmět vlastní výroby

Dobrý den,
děkuji za odpověď a potvrzení mé domněnky a zdravím!

Offline

 

Zápatí

TOPlist

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson