Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-09-23 15:27:06

silvie34
Člen/ka

Zálohová faktura a dph

Dobrý den, jsme PO
chtěla jsem se zeptat, na přijatou zálohovou fakturu na informační systém uvedenou bez dph, zaúčtovala jsem ji bez dph ale neposlali mi daňový doklad o přijaté platbě, mám to nechat bez dph? až příjde konečná faktura tak to uplatnit, nebo zavolat a vyžádat si doklad. Ještě jedna otázka, kupujeme auta do firmy, zálohová faktura je zaplacená čekam na daňový doklad o přijaté platbě pak si můžu odečíst dph, při konečné faktuře bude odečtená záloha a zbytek doplatíme, je to na úvěr takže dph odečítám najednou né postupně jak u leasingu, že? Děkuji za odpověď.

Offline

 

#2 2016-09-23 22:38:32

Zdena
Moderátorka

Re: Zálohová faktura a dph

Dobrý den. Vyžádala bych si daňový doklad k přijaté platbě. Konečná faktura bude daňovým dokladem na doplatek.

U pořízeného auta si odečtete DPH najednou. (U finančního leasingu lze také odečíst DPH najednou, pokud ze smlouvy vyplývá povinnost odkoupit předmět pronájmu.)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB