Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-08-29 20:22:01

Michal_H
Člen/ka

Registrace DPH - co se počítá do obratu

Dobrý den,

nejsem plátce DPH, jen identifikovaná osoba. Mám zákazníky jak z ČR tak Rakouska. Jedná se o opravy čalouněného nábytku. Z Rakouska mám jak soukromé osoby tak i firmy (plátci DPH). Rakouským firmám (plátci DPH) uvádím na fakturu větu: Daň je povinen odvést příjemce služby na základě § 9/1 českého zákona o DPH.

Pokud se překročí obrat 1.000.000 Kč za posledních 12kalendářních měsíců, měl bych se stát plátcem DPH. Na jakpodnikat.cz jsem našel, že ?Poskytujeme-li služby osobám povinným k DPH, které mají sídlo mimo ČR, třeba v EU, je místo plnění mimo tuzemsko a poskytnutá plnění se také nezahrnují do obratu?. (http://www.jakpodnikat.cz/obrat-registr … ce-dph.php)

Můj dotaz zní, že když opravím čalouněný nábytek rakouské firmě (plátce DPH, firma má DIČ, nebo-li UID Nr. v Rakousku), nezahrnují se tedy tyto příjmy do tohoto obratu 1.000.000 CZK? Např. pokud budu mít obrat za posledních 12měs. 1.200.000 Kč, ale z toho 400.000 Kč je právě na rakouské firmy plátce DPH, je můj rozhodný obrat tedy jen 800.000 Kč a nemusím se hlásit k DPH?

Pokud tomu tak je, jak se tváří finanční úřad, když podám daňové přiznání (daň z příjmu) a obrat je vyšší než 1mil. a já se nenahlásil k plátcovství? Použije fú třeba informace ze souhrnných hlášení?

Děkuji za info a přeji pěkný den!

Michal

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB