Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » Živnosti
  •  » Prodej cizího produktu pod vlastním jménem

#1 2016-03-01 18:57:02

Embie
Člen/ka

Prodej cizího produktu pod vlastním jménem

Zdravím všechny,
mám produkt, který se v dané sféře prodává draho (dejme tomu olej). Našel jsem dodavatele, který jej dodává ve velkém a tudíž výrazně levněji. Chtěl bych tento produkt přebalit (zabalit do menších balení) a prodávat (nabídnout eshopům, kamenným prodejnám) jako svůj produkt. Můj dotaz zní: musím někde na obalu uvádět původního výrobce? To samozřejmě nechci, protože pak zákazník půjde a koupí produkt přímo od výrobce, levněji. Další věc - budu-li tuto činnost provádět jako OSVČ, můžu uvádět jako výrobce nějakou fiktivní firmu, či musím jen své jméno, nebo případně mohu oboje?

Kdyby byl můj dotaz příliš obecný či nepochopitelný, cokoliv upřesním :) Případně budu rád za jakoukoliv připomínku, třeba si myslíte, že je nesmysl jít na trh jen s tím, že je něco jen levnější (k tomu bych podotknul, že se jedná o spotřební zboží, tím pádem by zákazník mohl na cenu slyšet, protože to musí kupovat pravidelně, v dané oblasti).

Offline

 

#2 2016-07-03 15:02:56

ViktorPysko
Člen/ka

Re: Prodej cizího produktu pod vlastním jménem

Zdravím, nevím zda jsem dobře pochopil, ale ten produkt máte nejspíše nějakou potravinu. Pokud je tomu tak, nasměřuji vás na stránku http://www.szpi.gov.cz/ ( Státní zemědělská a potravinářská inspekce ) Napište jim e-mail. Dále vám zašlou email s požadavky a ty požadavky budou následující, budou po vás chtít 1. Registrace u SZPI 2. Dokument HACCP- v tomto dokumentu musíte uvést proces přebalování. Musíte se zmínit jak se staráte o to aby během procesu nedošlo ke kontaminaci. A třetí zaslání kopie ŽL. Všechny podrobnější informace Vám zašlou do emailu.

Offline

 

#3 2016-07-03 15:21:50

ViktorPysko
Člen/ka

Re: Prodej cizího produktu pod vlastním jménem

Po schválení můžete prodávat toto zboží. Nevím zda je povinnost na obalu uvádět informace o výrobci, myslím si že stačí uvést jenom zemi původu, ale tady tuhle informaci nevím přesně, brouzdáním na internetu zjistíte více. Na obalu uvedete své udaje, dále jsou možnosti registrace vlastní značky nebo založení s.r.o., poté by na obalu figurovalo něco jiného. Určitě bych nic mlhavého ani fiktivního na obalech neuváděl, nedráždil bych hada bosou nohou, mám dojem že pokud vám na obalu nějaká informace chybí nebo je nesprávná jsou za to pokuty až 50 tisíc korun nebo zákaz činnosti na jeden rok.

Offline

 
  • Index
  •  » Živnosti
  •  » Prodej cizího produktu pod vlastním jménem

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB