Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, které jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-02-22 21:28:49

Jirkas87
Člen/ka

Registrace k DPH při dodání zboží do jiné země EU neúplátci DPH.

Dobrý den,

chystám se otevřít svůj e-shop a prodávat(dodávat) zboží do jiné země v rámci EU běžným spotřebitelům, tzn. neplátcům DPH. Na internetu jsem parkrát narazil na dvě verze. Je tedy správná verze, že při prodeji zboží neplátcům DPH musím (do překročení místního limitu pro dodání zboží -35000?) naúčtovat české DPH a registrovat se k DPH v ČR (a po překročení hranice k DPH v místní zemi)?

Předem mockrát děkuji za pomoc.
Hezký den
Jirka

Offline

 

#2 2015-02-22 23:25:40

Zdena
Moderátorka

Re: Registrace k DPH při dodání zboží do jiné země EU neúplátci DPH.

V ČR se musíte registrovat až při překročení obratu 1 mil. Kč za 12 po sobě jdoucích měsíců. Dokud se nestanete plátcem, tak budete prodávat zboží v tuzemsku i do zahraničí (plátcům i neplátcům) bez DPH. Všechny prodeje se budou započítávat do obratu pro povinnou registraci.

V zemích EU se musíte registrovat v případě, že dodáváte zboží neplátcům a překročíte limit dané země.
Informativní přehled registračních limitů pro potřeby § 8 zasílání zboží:
35 000 EUR ? Rakousko, Belgie, Kypr, Estonsko, Finsko, Řecko, Maďarsko, Irsko, Itálie,
Lotyšsko, Malta, Portugalsko, Slovinsko, Slovensko, Španělsko
100 000 EUR - Francie, Německo, Lucembursko, Nizozemí
70 000 BGN - Bulharsko,
270 000 HRK - Chorvatsko,
280 000 DKK - Dánsko,
125 000 LTL - Litva,
160 000 PLN - Polsko
118 000 RON - Rumunsko,
320 000 SEK - Švédsko,
70 000 GBP - Velká Británie

Offline

 

#3 2015-03-12 00:50:42

ani71
Člen/ka

Re: Registrace k DPH při dodání zboží do jiné země EU neúplátci DPH.

Dobry vecer, mam podobny dotaz, ale odpoved jsem moc nepochopila, asi uz mam z toho hlavu praznou :-)
Takze pokud provozuji e-shop maloobchod registrovany v CR a nejsem platce DPH a prodavam zbozi obycejnym lidem (nepladcum DPH) do jine zeme EU, v tom pripade na fakture bude cena i s ceskym DPH nebo bez??? Jelikoz jako neplatce ho na fakture nemohu odecitat /delit ??? Jak je to spravne??
Nechopila jsem Vasi odpoved uzivateli Jirkas89 ktera znela: "V ČR se musíte registrovat až při překročení obratu 1 mil. Kč za 12 po sobě jdoucích měsíců. Dokud se nestanete plátcem, tak budete prodávat zboží v tuzemsku i do zahraničí (plátcům i neplátcům) bez DPH. Všechny prodeje se budou započítávat do obratu pro povinnou registraci."
Jak je toto presne mysleno v praxi? Jsem neplatce DPH, takze kupuji ve velkoobchode jiz z ceksym DPH a pri prodeji do jinych zemi EU si ho mam odecist a za tu caskut snizit cenu, a komu a jak pak mam odvezd cesky DPH kdyz nejsem platce (mam maly obrat) ???
Predem se omluvam pokud je dotaz hloupy, ale bohuzel je to pro me spanelska vesnice :-(

Offline

 

#4 2015-03-12 23:58:54

Zdena
Moderátorka

Re: Registrace k DPH při dodání zboží do jiné země EU neúplátci DPH.

Dokud se nestanete plátcem DPH, tak budete všem svým odběratelům (plátcům i neplátcům, do ČR i do zahraničí) prodávat zboží bez DPH. Když nejste plátcem, tak si nemůžete odečítat DPH při nákupech ve velkoobchodu, ani nemůžete prodávat zákazníkům zboží s DPH. Prostě si DPH na přijatých fakturách nevšímejte, ani neuvádějte DPH na svých vydaných dokladech. 

Všechny prodeje se budou započítávat do obratu pro povinnou registraci v ČR, i zboží, které odešlete do zahraničí. V okamžiku, kdy překročíte limit 1 mil. Kč za 12 po sobě jdoucích měsíců, se stáváte plátcem DPH v ČR.

Offline

 

#5 2015-03-18 15:02:46

Jirkas87
Člen/ka

Re: Registrace k DPH při dodání zboží do jiné země EU neúplátci DPH.

Mockrát děkuji za odpověď. Já jsem vysvětlení pochopil, jen se mi jednalo čistě o fakt, jestli se při přeshraničním prodeji musím automaticky stát plátcem DPH v ČR (i přesto, že do té doby nejsem) nebo ne, neboť jsem na internetu našel spoustu informací/fór, kde bylo řečeno, že ano , kdy do limitu, který je stanoven v dané zemi, tj. v mém případě 35000 EUR pro Maďarsko prodávám s českým DPH (registrován v ČR). Pokud se ale plátcem stát nemusím, hodně mi to ulehčuje situaci.

Ještě pro shrnutí pro Ani71: Dodavatelům platíte s DPH, odběratelům (zákazníkům) neplátcům účtujete bez DPH: Nikde si neodečtete.
- při překročení obratu 1 mil. Kč za 12 po sobě jdoucích měsíců se stáváte plátcem DPH v ČR a účtujete s CZ DPH
- při překročení limitu pro danou zemi, do které zboží dodávate se stáváte plátcem DPH v dané zemi a účtujete s místní DPH.
Do limitů se započítávají se všechny prodeje.

Offline

 

#6 2015-03-19 00:25:25

Zdena
Moderátorka

Re: Registrace k DPH při dodání zboží do jiné země EU neúplátci DPH.

Dovolím si upřesnit, že do limitů pro registraci v jiných členských státech EU se započítává pouze zboží, které bylo dodáno osobám, pro které pořízení tohoto zboží není předmětem daně, tedy převážně pro běžné (nepodnikající) občany.

Offline

 

#7 2016-06-20 19:47:14

Tetrev
Člen/ka

Re: Registrace k DPH při dodání zboží do jiné země EU neúplátci DPH.

Dobrý den,

chtěl bych navázat na toto téma, protože se můj dodaz týká také DPH a prodeje zboží do EU.

Jsem plátce DPH v ČR a prodávám zboží koncovým zákazníkům (neplátcům) ve Velké Británii. Zboží nejprve posílám do skladu v UK, kde následně tzv. fulfillment firma zboží rozesílá koncovým zákazníkům na základě příchozích objednávek. Můj dodat zní: Platí pro mě výše uvedený limit pro registraci tj. 70000 GBP? Do tohoto limitu se započítává obrat včetně DPH nebo bez (jsem registrovaný plátce v ČR)?
Dále by mě zajímalo - narazil jsem v zákoně na pojem "přemístění obchodního majetku", je potřeba toto nějakým způsobem řešit v přiznání k DPH?

Děkuji.

Offline

 

Zápatí

TOPlist

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson