Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » Živnosti
  •  » Založení živnosti na rodiče, neplátce DPH, nákup a prodej ze zahraničí

#1 2016-06-06 18:52:23

pavelDostal
Člen/ka

Založení živnosti na rodiče, neplátce DPH, nákup a prodej ze zahraničí

Dobrý den, čerstvě je mi 17 let a již delší dobu si chci založit vlastní eshop. Webové stránky mám již hotové. Plánuji prodávat drobnou elektroniku a součástky (Arduino, shieldy, tranzistory...), u všech bude na webu eshopu český návod. Přečetl jsem dost článků na internetu, ale mám v tom pořád zmatek. Jsem domluvený s otcem, že by si založil živnost na nákup a prodej a eshop by provozoval jako vedlejší činnost s tím, že zdravotní a sociální pojištění by platil jeho zaměstnavatel. Po roce, když bych dovršil 18 let by eshop převedl na mě. Zboží bych nakupoval od prodejců z Ebay a AliExpressu. Většina zboží by se vešla do 22 euro. Není mi jasné, zda budu platit DPH a CLO i do zmíněné částky, i když budu neplátce DPH? Chápu správně daňovou evidenci, po celý rok budu vést evidenci o nákupu a prodeji a jednou do roka zaplatím daň z čistého zisku? Na zboží budu poskytovat zákonem danou 24 měsíční záruku, jelikož se bude jednat o malé částky, reklamace bude probíhat výměna kus za kus.

Od eshopu neočekávám nějaké větší zisky, budu rád, když si zaplatí provoz sám sebe (hosting, doména), ale zkušenosti do budoucna.

Děkuji za rady

Offline

 
  • Index
  •  » Živnosti
  •  » Založení živnosti na rodiče, neplátce DPH, nákup a prodej ze zahraničí

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB