Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, které jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-05-31 21:08:16

HankaS
Člen/ka

příjem z prodeje akcií

Přeji hezký večer.  Prodala jsem akcie za 100  000,- Kč jako soukromá osoba. Budu muset tento příjem danit? Děkuji za odpověď. Hanka.

Offline

 

#2 2016-06-01 23:52:09

Zdena
Moderátorka

Re: příjem z prodeje akcií

Jestli letos už žádné další akcie neprodáte, tak nebudete muset danit. Příjmy z úplatného převodu cenných papírů jsou osvobozeny od daně, pokud jejich úhrn u poplatníka nepřesáhne ve zdaňovacím období částku 100000 Kč (§ 4 odst. 1 písm. v) zákona o daních z příjmů).

Offline

 

#3 2016-06-02 13:29:06

HankaS
Člen/ka

Re: příjem z prodeje akcií

Paní Zdeno mnohokrát děkuji za odpověď. Přiznám se, že jsem si chtěla ověřit zda můj předpoklad potvrdíte a stalo se. Přeji hezký zbytek týden. Hanka

Offline

 

Zápatí

TOPlist

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson