Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-05-10 16:28:26

Dominik Rozporka
Člen/ka

E-shop

Dobrý den potřebuju na e-shop živnostenský list?
Chtěl bych si nechávat do bytu přivážet nějaký zboží z továren a pak je prodávat pomocí pošty jde to takle a potřebuju na to živnostenský list?

Offline

 

#2 2016-05-10 17:33:52

taxi
Člen/ka

Re: E-shop

Dobrý den, ano, ŽL zcela jistě potřebujete.

Offline

 

#3 2016-05-10 20:15:54

Dominik Rozporka
Člen/ka

Re: E-shop

a jak to je s tím živnostenským listem jsem si vzpoměl že mi někdo říkal že musím pojištění nebo něco platit měsíčně nebo né měíčně nevim ten  čas a daň vim to nemyslim je to tak? že musím něco platit navíc? a co pokud to tak je?
Taky se chci zeptat že jak dám důkaz že platim daň? to stačí jenom odnýst formulář na úřad pro který si zajdu a doma vyplnim a zpátky odnesu nebo vyplnim tam?
A ta daň to když někomu pošlu tu věc co si obědná tak on ji zaplatí a ty peníze mi pošťák pošle co donesl ten balík tomu člověku a potom finanční úřad mi ztrhne daň z účtu?
A když bych chtěl nějaký ty produkty z továrny tak můžu si to nechat obědnat na jakoby sklad ke mě do bytu kde bydlim?

Napište mi někdo prosím jak to všechno s e-shopem je a jak to mám zařídit a na co si mám dávat pozor a tak?

Offline

 

#4 2016-05-11 09:57:55

janavk
Administrátorka

Re: E-shop

Vše máte napsáno v článku Jak začít podnikat http://jakpodnikat.cz/jak-zacit-podnikani.php

Povinnosti e-shopu navíc http://jakpodnikat.cz/eshop-vraceni-zbozi-reklamace.php

Offline

 

#5 2016-05-12 18:08:44

Dominik Rozporka
Člen/ka

Re: E-shop

Zjistil jsem že je drahý zdravotní pojištění a já nemám jak to platit ještě studuju tak bohužel počkám až budu mít nějaký vedlejší zaměstnání.
no jinak nevíte jak zamknu tohle téma?

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB