Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-05-02 21:24:10

matony
Člen/ka

Vedlejší živnost Servis IT

Dobrý den,
už delší dobu zvažuju, že si udělám jako vedlejšák živnost na servis IT, dělám to už mnoho let jen tak bokem a nyní částečně i v práci, ale přece jen bych tohle dělal raději za sebe, kdy se mohu za svoji práci zaručit a vyjít klientům vstříc. Ale narovinu přiznám, že vůbec netuším, co všechno bych pro to musel obstarat a zařídit.

Konkrétně se jedná o servis PC, notebooky, vytažení dat z poškozených disků, zálohy, návrhy sítí apod.

Rád bych tímto požádal o pomoc a radu někoho, kdo se v tomto orientuje a co všechno bych k tomu musel zařídit. Pokud možno všechno, co je třeba mít, i když by odpovídající mohu předpokládat, že některé věci již mám ošetřené, tak prosím, aby to napsal tak, jako by to člověk nikdy nedělal a chtěl by začít úplně od nuly.

Budu vděčný komukoliv, kdo by mi v tomto mohl jakkoliv poradit, předem děkuji za Váš čas

Offline

 

#2 2016-05-03 10:01:01

taxi
Člen/ka

Re: Vedlejší živnost Servis IT

Dobrý den, píšete, že tutéž činnost částečně děláte i v práci, nebude s tím mít zaměstnavatel problém?

Jinak? Zřídit na živnostenském úřadu ŽL, přihlásit na zdravotní pojišťovně a příslušné sociální správě,
a na FU se zaregistrovat.

Offline

 

#3 2016-05-03 16:43:49

matony
Člen/ka

Re: Vedlejší živnost Servis IT

Co bude v práci je v práci, já za prací dojíždím a toto dělám úplně mimo pracovní dobu a ve svém volném časem. Nehledě na fakt, že v práci jsem prodejce a servis řeším jen v případě, že o to někdo má záje, není to moje přímá náplň práce.

Jde o to, že né každý to chce mít na ruku a chce si to dát do nákladů. Registrace na sociálním a zdravotním je nutné, když sociální a zdravotní hradím z normální mzdy? Ten finanční mě nenapadl, díky za radu.

Offline

 

#4 2016-05-04 09:39:29

janavk
Administrátorka

Re: Vedlejší živnost Servis IT

Co vše je potřeba viz Jak začít podnikat http://jakpodnikat.cz/jak-zacit-podnikani.php

Pokud u toho pracujete, budete mít úlevu při platbích pojištění viz http://jakpodnikat.cz/socialni-pojisten … peceni.php

Offline

 

#5 2016-05-04 10:01:56

taxi
Člen/ka

Re: Vedlejší živnost Servis IT

"Co bude v práci je v práci", ale pro jistotu si pročtěte pracovní smlouvu, zda nemáte konkurenční doložku...

Soc a zdr je nutné, i z vedlejší činnosti se při určité výši příjmů odvádí pojistné.

Offline

 

#6 2016-05-05 17:27:19

Zdena
Moderátorka

Re: Vedlejší živnost Servis IT

Pro jistotu si také zjistěte, zda nebudete mít se zaměstnavatelem shodný předmět činnosti. Pokud ano, tak budete potřebovat jeho předchozí souhlas se svojí výdělečnou činností podle § 304 zákoníku práce.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB