Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, které jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2016-04-04 02:41:18

k.lenka
Člen/ka

Danova evidence - vyse hmotneho majetku

Dobry den,

podavam danove priznani za prvni rok podnikani. V danove evidenci vedu osobni automobil, ktery byl porizen pred ziskanim ZL a pouzivam jej k podnikani. V danovem priznani uplatnuji pausalni vydaje (48 000,-) jako polozku snizujici vysledek hospodareni...

Automobil neodpisuji a v majetku jej eviduji s jeho porizovaci cenou (nove auto). V tabulce pro poplatniky, kteri vedou danovou evidenci jej tedy musim uvest v hmotnem majetku, no zajimalo by mne, jestli je to tak, ze kdyz neodpisuji uvadim na zacatku zdanovaciho i na konci zdanovaciho obdobi tu samou castku, tedy porizovaci cenu.

Dekuji

Offline

 

#2 2016-04-04 09:22:16

Zdena
Moderátorka

Re: Danova evidence - vyse hmotneho majetku

Pokud jste neuplatnila odpisy, tak budete mít na začátku i na konci zdaňovacího období stejnou částku.

Offline

 

#3 2016-04-04 11:13:41

k.lenka
Člen/ka

Re: Danova evidence - vyse hmotneho majetku

Dekuji... a jeste me napadlo... ta hodnota evidovaneho auta (jestlize jej neodpisuji) je porad stejna, v kazdem zdanovacim obdobi? Nebo je potreba evidovat jeho aktualni (asi odhadovanou) hodnotu? Auto bylo kupovano nove, dnes jej mam sestym rokem a zaevidovano bylo se zacatkem podnikani - na konci roku 2014. Eviduji jeho porizovaci cenu.

Offline

 

#4 2016-04-04 11:20:23

Zdena
Moderátorka

Re: Danova evidence - vyse hmotneho majetku

Na konci roku 2014, když jste auto zařazovala do obchodního majetku, jste je měla ocenit reprodukční pořízovací cenou. Tj. aktuální cenou, za kterou by se dalo pořídit ke dni vložení do OM.

Offline

 

Zápatí

TOPlist

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson