Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-03-31 21:17:29

JankaV
Člen/ka

DPP odměna

Dobrý den,
prosím o radu, jsem na mateřské a nabízí se mi přivýdělek formou DPP, měsíční částka stanovena 6000,-, ale pokud si budu hlídat hodiny (vychází mi to při 20 hodinách měsíčně na 300,-/ na hodinu, vím že horní hranice není, ale nevím jestli to není moc a je možné takovou částku za hodinu do dohody uvést?
Předem Vám děkuji za odpověď Jana

Offline

 

#2 2016-03-31 23:42:52

Zdena
Moderátorka

Re: DPP odměna

Pokud uzavřete DPP od dubna, tak máte k dispozici až 37,5 hod. měsíčně. Přiměřenost odměny závisí na druhu vykonávané práce. Za úklid by to bylo hodně, za některé odborné činnosti málo.

Offline

 

#3 2016-08-24 21:15:48

Helena21
Člen/ka

Re: DPP odměna

Dobrý den, je povinnost do DPP uvést hodinovou či úkolovou mzdu? Nějaká částka musí ve smlouvě figurovat?
Druhý dotaz pokud budu daň odvádět zaměstnanci srážkou, zaokrouhluje se na stovky nahoru či jak? Je povinnost vést k tomuto nějakou speciální evidenci? Nějak evidovat samozřejmě ale jestli jsou konkrétní způsoby. Děkuji mockrát za odpovědi.

Offline

 

#4 2016-08-25 00:23:02

Zdena
Moderátorka

Re: DPP odměna

Nějaká částka by měla v dohodě figurovat. Srážková daň se zaokrouhluje na celé koruny dolů. Měli byste sledovat odpracované hodiny (aby bylo zřejmé, že jste nepřekročili limit) a vést mzdový list.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB