Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » Živnosti
  •  » Kam s odpisy v daňovém přiznání - OSVČ zemědělec

#1 2016-03-22 09:19:05

Verča227
Člen/ka

Kam s odpisy v daňovém přiznání - OSVČ zemědělec

Dobrý den, dělám daňovou evidenci pro zemědělce. V průběhu nakoupil čelní nakladač na traktor a obraceč píce. Kam s odpisy? Mám je dát do tabulky příjmů a výdajů jako daňový výdaj nebo do tabulky vůbec neuvádět a uvést v přiznání na řádek č. 106 a uvést také v příloze 1 do druhé tabulky E. Asi to udělám druhým způsobem, ale jsou to moje první odpisy, tak se radši ptám. A ještě pokud se vás mohu zeptat, do jaké odpisové skupiny zařadit tyto stroje? Dala jsem je do druhé, ale 100% jistá si také nejsem. Děkuji za odpověď

Offline

 

#2 2016-03-23 20:27:05

Zdena
Moderátorka

Re: Kam s odpisy v daňovém přiznání - OSVČ zemědělec

Odpisy hmotného majetku jsou výdajem podle § 24 zákona o daních z příjmů, takže je zapisuji do DE jako nepeněžní výdaj. Ale můžete uvést do tabulky E jako úpravu základu daně.

Offline

 

#3 2016-03-24 08:14:52

janavk
Administrátorka

Re: Kam s odpisy v daňovém přiznání - OSVČ zemědělec

Offline

 
  • Index
  •  » Živnosti
  •  » Kam s odpisy v daňovém přiznání - OSVČ zemědělec

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB