Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » Podnikání
  •  » majitelka ŽL, nikdy nezahájené podnikání a registrace na ÚP

#1 2016-03-23 08:29:22

hela3p
Člen/ka

majitelka ŽL, nikdy nezahájené podnikání a registrace na ÚP

Dobrý den,

předem děkuji za rady a názory. Jsem majitelkou ŽL, jelikož jsem ovšem činnost nikdy nevykonávala, nehlásila jsem se na zdravotní pojišťovně, ani na OSSZ. Jsem ovšem evidována na živnostenském a finančním úřadě. Za pár dnů mi končí pracovní smlouva na dobu určitou a rozhodla jsem se, resp. okolnosti mne k tomu dovedly, využít služeb úřadu práce. Co ale nevím, je jestli se jakožto majitelka ŽL mohu na ÚP evidovat. Vím, že ve formuláři žádosti o zprostředkování zaměstnání stojí, že potvrzuji, že
"nejsem osobou samostatně výdělečně činnou v České republice ani v cizině (za OSVČ v ČR se považuje fyzická osoba uvedená v § 9 zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění."
Dle mé laické interpretace, pakliže tedy nepodnikám a nejsem evidována na OSSZ jako OSVČ, nemusím nic přerušovat, jistá si tím ale nejsem. A když už jsem u toho zákona č. 155, je to skutečně tak, že OSVČ se člověk stává teprve tehdy, kdy začne fakticky podnikat, nikoli dnem vydání ŽL?
Děkuji, Helena.

Offline

 
  • Index
  •  » Podnikání
  •  » majitelka ŽL, nikdy nezahájené podnikání a registrace na ÚP

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB