Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-03-19 08:00:47

Rama
Člen/ka

Dovolená a ukončení pracovního poměru

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zaměstnanec byl v pracovní neschopnosti od listopadu roku 2015 do 28.2.2016. Poté nastoupil do práce, kdy si vzal dovolenou a 17.3.2016 přišel, že chce skončit. Z minulého roku mu zbyla dovolená, která mu bude proplacena, ale jak je to s nárokem dovolené za rok 2016. Zaměstnanci mají nárok na 20dnů dovolené. Moc děkuji za odpověď

Offline

 

#2 2016-03-19 11:25:10

Marie66
Člen/ka

Re: Dovolená a ukončení pracovního poměru

Dobrý den.
Zaměstnanec neodpracoval v roce 2016 alespoň 21 dní, proto mu nevznikl žádný nárok na dovolenou. Předpokládám, že ukončí pracovní poměr dohodou. Pokud by dal dvouměsíční výpověď a jeho pracovní poměr by skončil 31.5., tak mu za každých odpracovaných 21 dní náleží 1/12 ročního nároku na dovolenou.

Offline

 

#3 2019-09-30 21:57:14

šárka
Člen/ka

Re: Dovolená a ukončení pracovního poměru

Krásný večer Zdeni, po delší době se ozývám a moc Vás zdravím.
Mám velkou prosbu a dvě otázky.  .
Stal se u nás v malé firmě pracovní úraz  - poprvé, mám kromě jiného povinnosti všeobecné  účetní, jsem z toho už zoufalá
Byl sepsán   záznam o úrazu (sepisovala firma, která se nám stará o bezpečnost přímo podepsal i zaměstnanec. Tento záznam jsem  poslala na zaměstnancovu zdravotní pojišťovnu, na inspektorát, pak na sociálku co dál, kdy výpočet  náhrady na Kooperativu , kde jsme řádně pojištěni a nedlužíme ani  korunu.  Měl normálně náhradu mzdy za nemoc, pak nemocenskou od sociálky. Mám vypočítat  náhradu za ušlý výdělek - tzn. počet zameškaných hodin v nemoci x hodinový průměr a od něj odečte náhradu za nemoc a nemocenskou. Ovšem nemocenskou nám  sociálka sdělí jen když budu mít plnou moc, má si to potvrzení  o  výši nemocenských dávek  vyběhat zaměstnanec sám ? . A vypočítaný ušlý výdělek plus případné bolestné si  (zaměstnanec přinese od lékaře ? Musíme to vyplatit ve mzdě my jako  zaměstnavatel a bude si to nárokovat od pojišťovny nebo to vyplatí pojišťovna přímo zaměstnanci. pán u nás pracuje od 6.5. 2019 a 25. 6.  prý spadl ze schůdků - 4 příčky na koberec, měl naražený malíček - v takové kolíčkové dlaze a prý ho bolí koleno a  rehabilitoval. Převezli ho kolegové do nemocnice, nefoukal. Věřím mu, že ho to bolí , ale je to pán velice nepříjemný a já nechci udělat chybu a být za blbku. Zkrátit na penězích ani jeho ani firmu
Chceme se s ním rozloučit zítra  k 1.10. ,  jak za tu dobu spočítat dovolenou ?  V  květnu odpracoval 19 dní + 1 den dovolené, v červnu 15 + 1 den dovolené od 7 měs do 30.9  už PN.Dověděla jsem se, že zítra chce nastoupit do práce a majitel ho nechce. Celou dobu s námi téměř nekomunikoval,  . Tak nevím, chce se s ním majitel ve Zkuš.D rozloučit. Díky , že jste přečetla až sem a moc děkuji, ŠT

Offline

 

#4 2019-09-30 22:49:04

šárka
Člen/ka

Re: Dovolená a ukončení pracovního poměru

Krásný večer Zdeničko, po delší době se ozývám a moc Vás zdravím.
Mám velkou prosbu a dvě otázky.  .
Stal se u nás v malé firmě nevážný pracovní úraz  - poprvé, mám kromě jiného povinnosti všeobecné  účetní a  jsem z toho už zoufalá
Byl sepsán řádný záznam o úrazu (sepisovala firma, která se nám stará o bezpečnost přímo podepsal i zaměstnanec)l  Tento záznam jsem  poslala na zaměstnancovu zdravotní pojišťovnu, na inspektorát, pak na sociálku a co dál, kdy výpočet  náhrady mzdy ?  Zaslat na Kooperativu , kde jsme řádně pojištěni a nedlužíme ani  korunu?  Měl klasicky  náhradu mzdy za nemoc, pak nemocenskou od sociálky. Mám vypočítat  náhradu za ušlý výdělek - tzn. počet zameškaných hodin v nemoci x hodinový průměr a od něj se odečte náhradu za nemoc a nemocenskou? Ovšem nemocenskou nám  sociálka sdělí jen když budu mít plnou moc, má si to potvrzení  o  výši nemocenských dávek  vyběhat zaměstnanec sám ?  A bolestné body - to si  zaměstnanec přinese od lékaře ? Musíme to vyplatit ve mzdě my jako  zaměstnavatel si budeme  nárokovat od pojišťovny nebo to vyplatí pojišťovna přímo zaměstnanci, pán u nás pracuje od 6.5. 2019 a 25. 6.  prý spadl ze schůdků - 4 příčky na koberec, měl naražený malíček - v takové kolíčkové dlaze a prý ho bolí koleno a do teď na PN  rehabilitoval. Svědci nejsou, byli v jiné místnosti, ale převezli ho kolegové do nemocnice, nefoukal. Věřím mu, že ho to bolí , ale je to pán velice velice  nepříjemný a já nechci udělat chybu a být za blbku. Zkrátit na penězích ani jeho ani firmu.
Chceme se s ním rozloučit zítra  k 1.10. ,  jak mu  za tu dobu spočítat dovolenou ?  V  květnu odpracoval 19 dní + 1 den dovolené, v červnu 15 + 1 den dovolené od 7 měs do 30.9  už PN.Dověděla jsem se dnes , že zítra chce nastoupit do práce a majitel ho nechce. Celou dobu s námi téměř nekomunikoval, nikdo s ním nechce pracovat . Tak nevím, mám v plánu mu dát s vyrozuměním o skončení ve zkušební době, zápočtový list, 1.10.placené volno na vyřízení administrativy, ať se na jeho straně nedejbože někde nestane další úraz a hlavu mám jak pátrací balón.  Díky , že jste přečetla až sem a moc děkuji za odpověď a radu.

Offline

 

#5 2019-09-30 22:53:20

šárka
Člen/ka

Re: Dovolená a ukončení pracovního poměru

Omlouvám se, duplicitní

Offline

 

#6 2019-09-30 22:56:49

šárka
Člen/ka

Re: Dovolená a ukončení pracovního poměru

omlouvám se , někde je chyba

Offline

 

#7 2019-09-30 23:00:59

šárka
Člen/ka

Re: Dovolená a ukončení pracovního poměru

někde to zlobí,promiňte

šárka napsal(a):

děkuji, ŠT

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB