Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-03-15 09:31:08

X Jana
Člen/ka

zásoby

Dobrý den,prosímVás o radu,kde mám v daňové evidenci vést tažné koně do lesa a dobytek.Bylo mi řečeno,že ve skladu,neboli v zásobách,ale pak jsem přecházela ze skutečných výdajů na paušální a došlo k dodanění zásob.S ohledem na to,že mám 4 tažné koně,každý v hodnotě cca 80000 kč,tak je to nemalá částka a myslím,že i blbost dodaňovat něco,co denně používám k práci.Nyní jsem ještě přikoupila 2 pastevní krávy a opravdu nevím,kam je tedy zaškatulkovat.
Děkuji Vám za odpověď,s pozdravem Jana

Offline

 

#2 2016-03-16 08:25:50

jaromira
Člen/ka

Re: zásoby

Dobrý den,

pokud jste koně používala k práci, tak nebyli zásobou a podle hodnoty měli být zařazení do odp.skupiny  ( koně = OS 2) s možností uplatnění ročních odpisů.
Při přechodu na paušální výdaje se takový majetek nedodaňuje, po dobu uplatňování paušálních výdajů se odpisy vedou jen evidenčně.

Přikoupené krávy nebudete vykazovat, uplatňujete výdaje paušálem = není majetek.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB