Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-03-09 14:35:02

klokan
Člen/ka

průměrný hodinový výdělek

Dobrý den paní Zdeno, mám dotaz ohledně výče průměrné hodinové mzdy pro výpočet náhrad. Od 1.1. jsme upravili min.mzdové tarify se sazbou 72,-Kč/hod.,ale protože vloni měli zaměstnanci 67,-Kč/hod., vyšel mi průměrný hodi.výdělek spočítaný za 4.Q/2015 67,50 Kč,takže je nižší než hodinová mzda. Může být průměr pro náhrady nižší než hodinová mzda nebo jej musím ručně opravit na min.výši zaručené mzdy v daném tarifu ?
Děkuji za odpověď
Hanka

Offline

 

#2 2016-03-09 16:09:15

Zdena
Moderátorka

Re: průměrný hodinový výdělek

Dobrý den, paní Hanko. Podle mého názoru je průměr pro náhrady navázaný na minimální mzdu, nikoliv na zaručenou mzdu, takže nemusíte nic opravovat. Vycházím z ustanovení § 357 zákoníku práce. Ale berte mě s rezervou, nejsem mzdová účetní.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB