Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-03-08 10:34:03

denjaska
Člen/ka

Daňové přiznání zaslání datovkou

Dobrý den,
od 1.3.2016 jsem OSVČ vedlejší, vyřídila jsem si datovou schránku. Chtěla bych se zeptat:

1. Za rok 2015 si podávám daňové přiznání ještě jako soukromá osoba, musím podat daňové přiznání datovkou,  ikdyž jsem ještě nebyla OSVČ ? Někde jsem četla, že všechny daňové subjekty, které mají zřízenou datovou schránku, musí od 1.1.2016 podávat daňové přiznání elektronickou formou. Povinnost podávat přiznání elektronicky se týká i těch poplatníků, kteří si datovou schránku zřídili dobrovolně.

2. Jak se zasílají tiskopisy, např. Potvrzení o zdanit.příjmu od zaměstnavatele,  potvrzení o placení důch.pojištění...mám je v souboru PDF,  takže je  jen přiložím jako přílohy k  DP?

Děkuji za odpověď

Offline

 

#2 2016-03-08 14:39:19

taxi
Člen/ka

Re: Daňové přiznání zaslání datovkou

Dobrý den, máte DS, podáte DPFO za rok 2015 v xml formátu přes DS.  Přílohy k DPFO přiložte v PDF, ale lepší bude použít daňový portál a tam přílohy nahrajete přímo do formuláře.

https://adisepo.mfcr.cz/adistc/adis/idp … =478749666

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB