Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-03-07 21:45:45

xox1
Člen/ka

Jak poznám, co je daňový výdaj ?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak poznám, který výdaj je daňově uznatelný a můžu jej zahrnout do měsíčního přehledu DPH (jsem plátce DPH, vedu daňovou evidenci). Jedná se mi např. o poplatky bance, pojistka za škody vzniklé při podnikání, povinné ručení za firemní vozidlo, poplatek za registraci firemního vozidla na dopravním inspektorátu apod. Můžu všechny tyto výdaje zahrnout, i když na ně nemám klasickou fakturu s vyčíslením daně ? Děkuji za odpověď

Offline

 

#2 2016-03-07 23:34:17

Zdena
Moderátorka

Re: Jak poznám, co je daňový výdaj ?

Do přehledu DPH je nezahrnujte. Jsou to přijatá osvobozená plnění a správní poplatek, který není předmětem DPH.

Offline

 

#3 2016-03-08 09:56:36

janavk
Administrátorka

Re: Jak poznám, co je daňový výdaj ?

Jinak obecněji jak rozlišíme daňově uznatelné výdaje viz http://jakpodnikat.cz/vydaje-naklady-danove.php

Offline

 

#4 2017-01-26 23:00:56

JB59
Člen/ka

Re: Jak poznám, co je daňový výdaj ?

Dobrý den,
můžete mi, prosím, poradit (pokud někdo má zkušenost), jestli zakoupení plynové pistole na obranu prodávajícího spadá do daňově uznatelných výdajů?
Minulý týden mou trafiku přepadl mladý muž (10x trestaný recidivista) s nožem v ruce. Za pultem v tu chvíli byla moje dcera, která mě na chvíli vystřídala.
Samozřejmě mu vydala peníze i mobil, tak jak požadoval. Díky naší policii byl do hodiny chycen. Ale už se necítíme bezpečně a rády bychom si pořídily
něco na svou obranu a plynová pistole by mohla být to pravé.

Offline

 

#5 2017-01-27 07:44:08

jaromira
Člen/ka

Re: Jak poznám, co je daňový výdaj ?

Dobrý den,

podle mého názoru lze uznat jako daňový výdaj.

Offline

 

#6 2017-01-27 23:46:49

Zdena
Moderátorka

Re: Jak poznám, co je daňový výdaj ?

Dobrý večer. Také si myslím, že byste zakoupení plynové pistole obhájili jako daňově uznatelný výdaj.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB