Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-02-14 11:14:23

JanK
Člen/ka

Termín podání daňového přiznání osvč + zaměstnání 2016

Dobrý den,
od začátku roku jsem na úřadě, minulý rok jsem byl několik měsíců zaměstnanec, poté jsem byl pár měsíců osvč.
Platí termín 1. dubna pro odevzdání daňového přiznání i za dobu zaměstnání ?
Děkuji

Offline

 

#2 2016-02-14 14:10:14

Marie66
Člen/ka

Re: Termín podání daňového přiznání osvč + zaměstnání 2016

Ano, do jednoho formuláře daňového přiznání zahrnete příjmy jak ze zaměstnání, tak i rozdíl mezi příjmy a výdaji za OSVČ. Termín pro odevzdání je stejný, ale raději bych odevzdala do 31.3. :-)

Offline

 

#3 2016-02-14 15:16:08

paf
Člen/ka

Re: Termín podání daňového přiznání osvč + zaměstnání 2016

Dobrý den, k datu 31.12.2014 jsem přerušila živnostenské podnikání, v roce 2015 jsme podala DP jako OSVČ za rok 2014, dodanila zásoby, provedla úpravu základu daně, zaplatila jsem SP a ZP dle přehledů. Teď jsem zaměstnaná, chtěla bych se tedy zeptat, když je živnost stále přerušená, chci si dělat daňové přiznání sama, budu tam uvádět pouze příjmy ze závislé činnosti za rok 2015 a co se týká živnosti, tak stačí nějaké prohlášení, že mám podnikání přerušené a že jsem neměla žádné příjmy dle & 7 zákona o dani z příjmů? A jak je to s přehledy pro pojišťovny - nemusím je podávat? A do DP do ř. 7 uvedu nulu nebo to políčko zůstane prázdné?

A ještě jedna věc - rušila jsem podnikatelský účet někdy na konci roku 2014, ale než to stihli ukončit, proběhly tam nějaké poplatky v roce 2015 - ty jsem brala ale jako nedaňové výdaje, takže to předpokládám, že nemusím v tomto roce vůbec v daňovém přiznání řešit a stejně tak daň z příjmu a doplatky na ZP a SP, které jsem platila po podání DP za rok 2015 - je to tak správně?  Děkuji moc za rady.

Offline

 

#4 2016-02-15 00:18:15

Zdena
Moderátorka

Re: Termín podání daňového přiznání osvč + zaměstnání 2016

Jestliže jste oznámila přerušení podnikání i na FÚ, tak nemusíte dávat žádné prohlášení, že jste neměla příjmy z podnikání. Kdybyste nějaké měla, tak byste přiložila k daňovému přiznání přílohu č. 1. Do řádku 7 můžete zapsat nulu.
Pokud jste oznámila na ZP a na OSSZ přerušení samostatné výdělečné činnosti k 31.12.2014, tak nemusíte podávat přehledy za rok 2015.

Poplatky na běžném účtu a doplatky na ZP a SP nemusíte řešit.

Offline

 

#5 2016-02-15 11:24:20

Motlochová
Člen/ka

Re: Termín podání daňového přiznání osvč + zaměstnání 2016

Mohu podat letos daňové přiznání za rok 2014. Důvod: Uplatnění slevy na dani pro poplatníka(důchodce). Bylo by to řádné přiznání?Děkuji Marie

Offline

 

#6 2016-02-15 15:32:53

jaromira
Člen/ka

Re: Termín podání daňového přiznání osvč + zaměstnání 2016

Dobrý den,
ano, za rok 2014 lze podat DAP do 1.4.2018.

Pokud jste za rok 2014 DAP nepodávali, tak se bude jednat o řádné DAP.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB