Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-01-28 08:57:41

Denisa2
Člen/ka

daň z nemovitosti

Dobrý den, nevíte zda musím podat přiznání k dani z nemovitosti, když jsem minulý rok darovala ideální polovinu?
Když jsme chtěla vyplnit formulář přes portál,tak tam jsou pouze údaje o jednom poplatníkovi a navíc já jako poplatník zůstanu stejný a rozměry pozemku se taky nezměnily? Musím tedy podávat přiznání?
pokud ano, tak kam mám zapsat tu změnu, že polovinu pozemku vlastní někdo jiný? děkuji

Offline

 

#2 2016-01-28 09:01:59

Denisa2
Člen/ka

Re: daň z nemovitosti

Denisa2 napsal(a):

Dobrý den, nevíte zda musím podat přiznání k dani z nemovitosti, když jsem minulý rok darovala ideální polovinu? Ale nedošlo tím  ke změně okolností rozhodných pro vyměření daně .
Když jsme chtěla vyplnit formulář přes portál,tak tam jsou pouze údaje o jednom poplatníkovi a navíc já jako poplatník zůstanu stejný a rozměry pozemku se taky nezměnily? Musím tedy podávat přiznání?
pokud ano, tak kam mám zapsat tu změnu, že polovinu pozemku vlastní někdo jiný? děkuji

Offline

 

#3 2016-01-28 09:44:54

taxi
Člen/ka

Re: daň z nemovitosti

Dobrý den, dílčí přiznání k DZN musíte podat vždy, když koupíte či prodáte či darujete nemovitost.
Nerozumím nějak tomu, že darujete, a přitom se rozměry pozemku nezměnily? Pozemek je stále stejně velký, to jo, ale Vy už vlastníte jen tu jednu polovinu, ne? Ale možná přemýšlím špatně ...

Offline

 

#4 2016-01-28 10:23:31

Denisa2
Člen/ka

Re: daň z nemovitosti

Přemýšlíte dobře, to já se do toho zamotávám.  Je to stavební pozemek, na kterém stavíme barák. Pozemek byl můj,  ale aby příteli dali hypotéku, darovala jsem mu ideální polovinu.  Tak jsem to brala tak, že stále budu platit daň z nemovitosti ve stejné výši za celý pozemek ,jen je tam jeden vlastník navíc.  Ale protože jsem na internetu při vyplňování přiznání nenašla kolonku více vlastníků, tak nevím jak mám postupovat. a bohužel paní na finančním úřadu nezvedá telefon...

Offline

 

#5 2016-01-28 10:51:48

taxi
Člen/ka

Re: daň z nemovitosti

Dle mého názoru by jste měli podat přiznáni k DZN oba, Vy, že jste darovala, přítel že nabyl pozemek. Daň bude ve stejné výši, to ano. A bude jedno, kdo ji uhradí, jestli každý svůj díl, nebo jeden z vás za oba... si myslím, důležité je uhradit.

Offline

 

#6 2016-01-28 10:58:29

Denisa2
Člen/ka

Re: daň z nemovitosti

Děkuji Vám

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB